20 května, 2024
Obchodní centra a retail

Obchodní prostory v lokalitě brněnského H-Parku se rozšiřují, nová stavba nabídne moderní prostory pro showroomy, kanceláře i sklady

Raiffeisen – Leasing dokončuje výstavbu nového komerčního centra v Brně. Novostavba přímo navazuje na stávající úspěšné centrum H-Park. Od července se otevírají nové prostory pro obchody, kanceláře nebo sklady, moderní zázemí pro prodejce a služby vznikne na ploše větší než 4000 m2.

Lokalita H-Park v městské části Brno-Střed od července podstatně navýší své kapacity. Dokončuje se zde výstavba zcela nové části areálu, díky které bude k dispozici dalších 4000 m2 obchodní plochy. Nová budova nabídne zajímavě řešené flexibilní prostory, ve kterých bude možné zařídit showroomy či kanceláře. Vznikne zde až deset obchodních jednotek o minimální ploše 250 m2, které se variabilně upravují podle potřeb a preferencí uživatelů. Raiffeisen – Leasing novostavbou úspěšně navazuje na první fázi H-Parku, kterou před třemi lety prodal Raiffeisen realitnímu fondu.

CBRE Shopping Centre Index: obchodní centra loni zvýšila obrat o 3,4 %

Moderní komerční prostory by měly najít rychlé využití, o čemž svědčí velká poptávka nájemců ještě před završením stavebních prací. „Zhruba třetina nové plochy je v tuto chvíli již pronajatá. O zbylých místech právě jednáme,“ potvrzuje Hynek Stupák, development manager společnosti Raiffeisen – Leasing, která rozšíření H-Parku financuje. Zajišťuje přitom i samotné developerské práce.

V nových prostorách H-Parku

Projekt je unikátní tím, že jsme zároveň financující společností i developerem. To přináší řadu výhod. Druhou fázi H-Parku jsme díky tomu stavěli i financovali na klíč tak, aby nové kapacity co nejefektivněji doplnily stávající areál a umožnily další rozšíření služeb pro zákazníky i nájemce,“ vysvětluje Alois Lanegger, jednatel společnosti Raiffeisen – Leasing. V nových prostorách se zákazníci dočkají například nabídky tradičního českého výrobce MPO matrace nebo s nabídkou interiérové a exteriérové stínící techniky od firmy Diamond Design. Dalším přínosem dostavby jsou i nová parkovací místa.

Autorem architektonického provedení druhé fáze H-Parku je kancelář Schindler Seko architekti. Nově vybudované kapacity nadále respektují světelně i konstrukčně velkorysé a komfortní parametry typické pro celou obchodní plochu. H-Park je i díky zajímavému architektonickému řešení a krátké dojezdové vzdálenosti od centra města ideálním prostorem pro prodejny ateliérového či butikového typu, moderní kanceláře či výhodně umístěné sklady.

Druhou fázi výstavby H-Parku financuje a realizuje společnost Raiffeisen – Leasing, která se na oblast nebankovního financování komerčních nemovitostí specializuje. Vloni měla mezi českými nebankovními společnostmi 51% podíl v tomto segmentu. K dřívějším úspěšným nemovitostním projektům Raiffeisen – Leasing patří například budova Rakouského gymnázia v Praze nebo rezidenční projekt Bydlení Studentská v Plzni. Raiffeisen – Leasing financoval a realizoval i výstavbu první fáze H-Parku.

O společnosti Raiffeisen – Leasing

Společnost Raiffeisen – Leasing, s.r.o., je univerzální leasingová společnost, která poskytuje komplexní nabídku finančních produktů určených pro financování movitých předmětů a nemovitostí, patří jí 8,9% tržní podíl v celkovém portfoliu. V nebankovním financování nemovitostí patří Raiffeisen – Leasing více než 51% tržní podíl. Objem spravovaných aktiv dosahuje téměř 24 miliard Kč. Raiffeisen – Leasing na českém trhu působí již od roku 1994 a je členem České leasingové a finanční asociace (ČLFA), která hodnotí členy ČLFA dle objemu financované hodnoty nových obchodních případů. V tomto hodnocení se opakovaně umísťuje mezi největšími leasingovými společnostmi působícími na českém trhu.

Zdroj/foto: AMI Communications, spol. s r. o.

Related Posts