16 července, 2024
Obchodní centra a retail

INTERSPORT modernizuje, v Letňanech otevřel první prodejnu v rakouském střihu

Prodejce sportovního zboží INTERSPORT představil v Česku první prodejnu inspirovanou konceptem moderních prodejen rakouské mateřské firmy. Pro historicky první rekonstrukci tohoto typu vybrala společnost prostory v Obchodním centru Letňany. Designovému interiéru nově vévodí outdoorové prvky jako dřevo kameny a imitace stromů.  Společnost CBRE, která Obchodní centrum Letňany spravuje, přejednala s Intersportem smlouvu o prodloužení pronájmu.

Veronika Tebichová, Head of Shopping Centre Leasing společnosti CBRE říká: Jsme velmi potěšeni, že si Intersport vybral pro uvedení nového konceptu prodejny na český trh právě Obchodní centrum Letňany. Zákazníci dostali možnost navštěvovat moderní prodejnu, která nabízí kromě nabídky sportovního zboží i další servis, a především příjemné prostředí, které je pro zákazníka při nakupování klíčové.

„Do modernizace jsme se pustili s cílem vytvořit něco víc než běžnou prodejnu. Chtěli jsme, aby vznikl prostor s unikátní atmosférou, ve kterém se naši zákazníci budou cítit příjemně a který pro ně bude inspirativní,“ říká Martin Palarčík, jednatel společnosti INTERSPORT. „Doba se mění. Klademe větší důraz na životní prostředí, aktivitu a zdravý pohyb, tak proč by obchody měly vypadat pořád stejně? Sport a příroda k sobě navíc neodmyslitelně patří.“ dodává s tím, že v Rakousku tento formát už úspěšně funguje.

Zrekonstruovaná prodejna INTERSPORT má rozlohu celkem 1 595 m2, z toho 1 393 m2 je prodejní plocha. Tým tvoří 15 zaměstnanců, kteří kromě sportovních potřeb nabídnou zákazníkům i další doplňkové služby. Příchozí můžou využít servis kol a lyží, dynamickou analýzu došlapu, analýzu posedu na kole a Boot Fitting.

Analýza došlapu zahrnuje krátký běh naboso na běžeckém pásu, na základě kterého odborný poradce doporučí vhodnou běžeckou obuv přímo na míru jednotlivce. Analýza posedu stejně tak představuje možnost, jak si nechat nastavit kolo dle individuálních potřeb. U služby Boot Fitting jde o tvarování skeletu lyžařské obuvi přesně podle chodidel zákazníka.

Obchodní centrum Letňany patří ke třem největším centrům v Praze. Svým zákazníkům nabízí nákupy ve více než 180 obchodech známých světových značek na ploše přes 125 000 m2. Největší zastoupení v centru mají obchody s módou, doplňky a šperky. Samozřejmostí je nabídka dalších souvisejících služeb jako je např. čistírna, kadeřnictví, opravna obuvi, banky, lékárna či široká nabídka občerstvení a mnoho dalších. K obchodnímu centru patří i prodejna Baumaxu zaměřená na prodej stavebního materiálu, vybavení interiérů a zahrad. Pestré nakupování může zákazník obohatit návštěvou multikina, aquacentra, zimního stadionu nebo krytých tenisových kurtů či okusit adrenalin v Hurricane Factory nebo Surf Aréně.

Zdroj/foto: CBRE s.r.o./INTERSPORT ČR s.r.o.

Related Posts