27 května, 2024
Obchodní centra a retail

Skupina CREAM pokročila v realizaci obchodního centra 24–25–26 FABRIKA – Zlín

Plánované multifunkční centrum 24-25-26 FABRIKA, které promění východní část baťovského areálu, aktuálně učinilo významný krok na cestě v realizaci. Územní rozhodnutí o umístění stavby, vydané Stavebním odborem Statutárního města Zlín, nabylo právní moci ke konci května letošního roku.

Projekt 24-25-26 FABRIKA v baťovském areálu ve Zlíně je jedním z největších projektů urbanistické regenerace v České republice. „Cílem regenerace bývalé Baťovy továrny a výstavby projektu 24-25-26 FABRIKA je pozvednout tuto lokalitu a rozšířit centrum dění ve Zlíně. Systém Baťova rastru, ve kterém je celé toto území navrženo, dává možnosti vzniku perfektně funkčního urbanistického celku, který v sobě bude obsahovat jak funkce pracovní, tak i rezidenční a společensky zábavné, jako jsou obchody, kluby, restaurace a chytře navržené parkové ostrůvky a odpočinkové zóny,“ upřesňuje Ing. Martin Jarolím, MBA, ředitel skupiny CREAM a pokračuje: “Naše společnost se inspiruje příklady z mnoha úspěšných projektů revitalizací, jako jsou regenerace londýnských doků nebo historického centra Londýna doplněného o moderní Business City, Rotterdamu, Berlína, vídeňské muzejní čtvrti, Eindhovenu, ale i realizacemi z Prahy Holešovic, Smíchova či pražského historického centra.“

Nová 24-25-26 FABRIKA nabídne prestižní kancelářské prostory třídy A, byty nejvyšší kategorie, přes 3 km moderních obchodních pasáží světových značek, zábavní část nejen pro rodiny s dětmi, ale i možné prostory pro vzdělávací instituce a relaxační zóny. Celý projekt 24-25-26 FABRIKA hluboce respektuje Baťův odkaz a je velmi citlivě umístěn do prostoru baťovského areálu, který mnozí vnímají jako nové srdce města Zlína. Autorem nové 24-25-26 FABRIKY je známý pražský ateliér CMC architects, vedený architekty Vítem Máslem a Davidem Chisholmem, jejichž realizace jsou vysoce ceněné jak odbornou veřejností, tak i uživateli budov.

Nové obchodní a multifunkční centrum nabídne nejenom zábavu, nové obchody a kanceláře, ale výrazně zlepší veřejný prostor v okolí projektu. Vznikne zde nová piazzeta s vodními plochami, zvelebí se chodníky a příjezdové komunikace okolo FABRIKY. Součástí je také úprava dopravní dostupnosti  a vznik krytých parkovacích ploch pro návštěvníky a nájemce.

„Do konce roku 2019 bychom chtěli dosáhnout dalšího stěžejního bodu – stavebního povolení, abychom v roce 2020-21 mohli již začít stavět,“ říká Ing. Martin Jarolím, a doplňuje: „Samotná stavba by pak měla trvat zhruba 2 roky. Věřím, že během realizace, a také i po otevření, projekt 24-25-26 FABRIKA nabídne mnoho nových pracovních příležitostí a uplatnění pro obyvatele Zlínského kraje.“

Zdroj/foto: CREAM Real Estate s.r.o.

 

Related Posts