25 června, 2024
Obchodní centra a retail

Pražské centrum Westfield Chodov dosáhlo nejvyšší úrovně v oblasti HSE a získalo certifikaci s označením „Safe & Healthy Places“

Pražské obchodní centrum Westfield Chodov získalo certifikaci s označením „Safe & Healthy Places“, které slouží jako potvrzení vysoké kvality nákupních center Unibail-Rodamco-Westfield (URW) v případě dodržování standardů v oblasti hygieny, bezpečnosti a životního prostředí (HSE – Hygiene, Safety and Environment). Tato certifikace je jedním z výsledků celé série hloubkových auditů prováděných společností Bureau Veritas, uznávaným světovým leaderem v poskytování služeb testování, inspekce a certifikace (TIC).

S Bureau Veritas spolupracuje skupina URW již od roku 2012 s cílem ve svých nákupních centrech zavádět a také dodržovat vysoké hygienické a bezpečnostní standardy. Již před časem skupina URW ohlásila další vylepšení postupů užívaných k prevenci ohrožení zdraví ve svých nákupních centrech v Evropě.

V této souvislosti byla pak společnosti Bureau Veritas jako třetí straně svěřena aktualizace pravidel skupiny URW pro postupy používané k dodržování standardů HSE v jejích evropských nákupních centrech, a to na základě doporučení příslušných orgánů veřejné zdravotní správy. Poprvé v historii skupiny se tak stalo za účasti epidemiologických odborníků. Poté začala společnost Bureau Veritas provádět audit ve všech nákupních centrech skupiny URW v Evropě s cílem vystavit každému z nich odpovídající certifikát.

Tento audit, který bude nyní v certifikovaných centrech prováděn každoročně, je postaven na pěti základních kritériích:

  • Kvalita vody
  • Kvalita vzduchu
  • Bezpečnost
  • Hygiena
  • Požární zabezpečení

 „Je nám velkou ctí oznámit, že Westfield Chodov je držitelem oficiální certifikace. Ochrana zdraví našich pracovníků, nájemců, návštěvníků i obchodních partnerů je pro nás tou nejvyšší prioritou. Tato iniciativa, vedená ve spolupráci s epidemiologickými odborníky, nám umožní dále upevnit vysokou úroveň zavedených postupů k udržování zdravotních, bezpečnostních a environmentálních standardů (HSE) a zároveň zajistí jejich soulad s aktuálními doporučeními příslušných orgánů veřejné zdravotní správy. Iniciativa, jejíž rozsah daleko překračuje současná opatření v rámci epidemie covid-19, je součástí dlouhodobého úsilí skupiny URW být v oblasti zdravotních, bezpečnostních a environmentálních standardů a postupů k jejich udržování neustále napřed,“ uvádí Marcela Hrdličková, ředitelka Westfield Chodov.

Westfield Chodov jako první centrum v Česku testuje k dezinfekci prostor autonomního UV robota

Westfield Chodov směrem k inovacím

Pražské centrum Westfield Chodov se v oblasti bezpečnosti a hygieny neustále rozvíjí a zavádí řadu moderních a zároveň ekologických inovací. Příkladem může být první ostrý test autonomního UV robota společnosti BetaRobotics v prostorách centra.

Princip dezinfekce UV zářením je známý už řadu let a hojně se využívá například ve zdravotnických provozech, ovšem pouze ve formě stacionárních svítidel. UV dezinfekce funguje na bázi osvitu UV-C složkou světelného záření, které narušuje strukturu DNA mikroorganismů a nejrůznějších patogenů. Nejedná se tedy o klasickou dezinfekci, oproti které je UV záření mnohem ekologičtější i levnější. Nezatěžuje totiž životní prostředí a nepoškozuje ošetřené povrchy a zboží.

Dezinfekci prostor by se v praxi robot věnoval po uzavření centra. Jeho výhodou je to, že jakmile je trasa jeho dezinfekce správně naprogramovaná, nemůže se stát, že by na něco zapomněl nebo nestihl. Zároveň by v budoucnu robot mohl zvládat I další úkony, např. měřit zaměstnancům teplotu nebo fungovat jako pojízdný reklamní poutač. Utopií není ani jeho provázání s  informačním systémem. Zákazníkům by tak robot mohl ukázat cestu ke konkrétnímu obchodu nebo je k němu dokonce dovést

Všechna nákupní centra skupiny URW v současné době auditem prošla, procházejí nebo jej absolvují do konce roku.

Zdroj/foto: Ogilvy, s.r.o.

Related Posts