14 července, 2024
Rezidenční bydlení

Koronavirová pandemie obrátila trend v nákupu nemovitostí

Trh rezidenčních nemovitostí zažívá díky pandemii COVID-19 proměnu. Zatímco v době před koronavirové bylo zvykem, že jako první byly v projektech vyprodány všechny nejmenší byty, nyní je tomu naopak. Zájem je v první řadě o byty velké svou rozlohou, převážně pak ty s velkými terasami či předzahrádkami. Příkladem nového trendu nemovitostí je i pražský projekt Barrandez-vous developera Topestates. 

V byznysu se pohybujeme už dlouhá léta a tento začínající trend můžeme potvrdit například u našeho posledního rezidenčního projektu Barrandez-vous. Velkou část prodaných bytů či před rezervací v rámci tohoto konkrétního projektu tvoří právě větší byty, dispozičně 3kk či 4kk,“ popisuje Petr Teplý, spoluzakladatel společnosti Topestates.

Byty v Praze lidé často kupují ještě na papíře. Největší zájem je o 2+kk

Nemovitosti s velkými terasami

Rezidenční projekt Barrandez-vous byl představen v létě letošního roku. Jedná se o jedinečnou rezidenci rostoucí na okraji pražského Barrandova, která nabízí intenzivní propojení s přírodou. V okolí bytového komplexu bude rozlehlý park z dílny ateliéru Flera. Každá bytová jednotka má i svůj vlastní venkovní prostor – balkon, terasu či předzahrádku. Právě možnost venkovní relaxace, a to i v rámci bytového bydlení, se v nynější problematické době, kdy jsme nuceni trávit více času doma, stává jedním z určujících aspektů při koupi nové nemovitosti.

„Změnu připisujeme koronavirové pandemii. Lidé, kteří zvažují nákup dispozičně menších bytů, jsou nyní s ohledem na aktuální situaci s nákupem opatrnější a vyčkávají, jak se vše bude vyvíjet. Za to ti, kteří si větší byty mohou dovolit, si uvědomují důležitost kvalitního domácího zázemí pro případ další karantény,“ tvrdí Dušan Dvořák, druhý spoluzakladatel společnosti Topestates.

Zakladatelé společnosti Topestates, Petr Teplý a Dušan Dvořák, se ve vodách developmentu pohybují již přes deset let. Své úspěchy letos oslavili například se stavbou Sakura, která se dostala mezi čtyři nejlepší budovy světa v rámci mezinárodní architektonické soutěže WAN Awards v kategorii Future Project – Residential. V polovině září také oznámili vstup na brněnský trh, kde chtějí investovat 2,3 miliardy korun. První z projektů bude představen v následujících týdnech.

O skupině TOPESTATES

Skupina TOPESTATES se zaměřuje na prémiový rezidenční development a polyfunkční projekty. Její součástí je jak developerská, tak stavební firma. Působí v Praze, Brně a Bratislavě a aktivně připravuje rozvoj projektů v hodnotě 5 miliard Kč, které by měly nabídnout několik desítek tisíc kancelářských a retailových ploch, a přes tisíc bytů.

Partneři TOPESTATES v rámci Top Estates Holding realizovali projekty Barrandovská zahrada, Truhlárna, Milhouse, Sakura a Bleriot, ve výstavbě má TOPESTATES aktuálně projekt Barrandez-vous. Sakura je první rezidencí v Česku pracující s principem visutých zahrad a byla pro rok 2020 nominována mezi čtyři finalisty kategorie Future Projects – Residential v rámci světově největší architektonické soutěže WAN Awards. Projekt Truhlárna se stal vítězem v kategorii Rezidenční projekty menšího rozsahu soutěže Best of Realty 2018 a prvenství v roce 2019 obhájil projekt Barrandovská zahrada.

Zdroj/foto: EMC a.s.

Related Posts