22 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

53 West 53, první rezidenční mrakodrap Jeana Nouvela v New Yorku, oznamuje okamžitou obsazenost

Společnost Hines, společně se singapurskou skupinou Pontiac Land Group a Goldman Sachs Investment Group, dnes oznámila, že byl zahájen prodej bytů ve velmi očekávané rezidenční věži o výšce 1 050 stop (320 m) 53 West 53, čnící nad Muzeem moderního umění (MoMA), kde již žijí obyvatelé.

Věž 53 West 53 byla navržena francouzským architektem Jeanem Nouvelem, který získal cenu Pritzker. Architekturu interiéru zajistil Thierry Despont. Budova má 145 rezidencí o velikosti od 1 do 4 ložnic, včetně celopodlažních a mezonetových bytů se soukromými výtahy. Design zužující se budovy a Nouvelova charakteristická architektura tvořící strukturální systém známý jako diagrid způsobují, že uspořádání každé rezidence je jedinečné. Aktuální nabídky se pohybují od 3,5 milionu USD za dvoupokojový byt do 63,82 milionů USD za mezonet se čtyřmi ložnicemi.

„Obyvatelé a budoucí kupující mají nyní jedinečnou příležitost žít v architektonickém mistrovském díle, které skutečně zvýšilo laťku pro luxusní bydlení na Manhattanu,“ řekl David Penick, generální ředitel společnosti Hines.

Kuchyně, navržené Thierrym Despontem na míru, mají podsvícené průsvitné obklady z klasického mramoru a skřínky z bílého skla s malovaným pozadím a leštěnými niklovými doplňky vyrobenými v Itálii společností Molteni & C. Kuchyňské desky z leštěného sochařského mramoru a kuchyňské ostrovy se zkosenými hranami doplňují vybavení plně zabudovanými chladničkami Sub-Zero, troubami Miele a nízkoprofilovými varnými deskami. Každá rezidence v budově 53 West 53 má elegantně vyrobené dveře z ořechového dřeva nábytkové třídy s bronzovým kováním na míru, inspirovanými výraznou siluetou věže a vyráběnými společností ER Butler & Co. Součástí bytů jsou okna s trojitým zasklením, od podlahy ke stropu, které minimalizují vnější hluk, kolísání teplot a poskytují akustické soukromí.

53 West 53, první rezidenční mrakodrap Jeana Nouvela v New Yorku

Věž 53 West 53 je jedinečná svou integrací do architektonicky odlišeného městského kampusu muzea MoMA. Ve spodní části budovy jsou nyní otevřeny tři podlaží nové galerie, z nichž je každé přístupné ze stávajících výstavních prostor muzea a je s nimi spojeno. Obyvatelé budovy získávají práva členů muzea MoMA, která zahrnují možnost budovy hostit soukromé akce v ikonické zahradě muzea Sculpture Garden.

Dokonalé luxusní vybavení a personál a služby obohacují zážitek z bydlení v budově 53 West 53. Wellness centrum, provozované společností Wright Fit, zahrnuje úzký bazén o délce 65 stop (cca 20 m), ponorný bazén se studenou vodou a vířivku s důmyslnou vertikální zahradou u bazénu navrženou známým francouzským botanikem Patrickem Blancem. Součástí je také squashový kurt standardních rozměrů. Na 46. a 47. podlaží se nachází hala dvojité výšky s nádherným výhledem a soukromá jídelna pro slavnostní stolování s výhledem na Central Park. Obyvatelé mohou také využívat služeb soukromého stolování v restauraci v budově.

K dalšímu vybavení patří knihovna, enologická místnost dvojité výšky pro degustaci vína, úschovna vína s regulovanou teplotou, které lze zakoupit, soukromá promítací místnost, dětská herna a soukromé úložiště, které lze zakoupit. Lobby budovy s nepřetržitou obsluhou, které bylo navrženo v paletě černého dubu, mramoru, alabastru, bronzu a zlata, má soukromé vchody na 53. i 54. ulici.

Zdroj/foto: PROTEXT/Foto – www.53w53.com

Related Posts