27 května, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Banka Wells Fargo dokončila odkup objektu 33 King William Street od společnosti HB Reavis

Banka Wells Fargo & Company (NYSE: WFC) včera oznámila, že dokončila odkup objektu 33 King William Street (dříve známého jako 33 Central) v londýnské City od mezinárodní developerské společnosti HB Reavis. Tato kancelářská budova, jejíž výstavbu společnost oznámila v červenci 2016, je pro Wells Fargo první mezinárodní koupí nemovitosti mimo území Spojených států a bude sloužit jako londýnská centrála firmy.

Výstavba nové budovy je nyní hotova a Wells Fargo plánuje ve 4. čtvrtletí 2018 přestěhovat do objektu 33 King William Street asi 1 200 zaměstnanců, kteří nyní působí ve čtyřech lokalitách po celém Londýně. Stěhování zaměstnanců londýnské pobočky Wells Fargo proběhne po částech a Wells Fargo do nové budovy umístí kočár, který bude připomínat bohatou historii firmy a bude stát v prostoru recepce.

JRD: V zdravém bytě zdravý vzduch i akustická pohoda

Komplex 33 King William Street se nachází v samém středu londýnské City a patří ke kancelářským budovám s nejlepším spojením v centru Londýna, neboť stojí, co by kamenem dohodil od mostu London Bridge, památníku Velkého požáru Londýna a britské centrální banky a také v docházkové vzdálenosti od významných kulturních památek, např. londýnského Toweru, trhu Borough Market nebo londýnských cyklistických stezek.

Budovu navrhla oceňovaná britská architektonická kancelář John Robertson Architects, která společně s interními projektanty a odbornými techniky společnosti HB Reavis zkombinovala úchvatný design a moderní technická řešení.

Jedním z nejzajímavějších prvků budovy je impozantní střešní zahrada navržená architektonickou kanceláří Townshend Landscape Architects, ve které je umístěno více než 40 různých druhů divokých rostlin a květin, pocházejících z Británie. Střešní zahrada rovněž nabízí panoramatický pohled na nejvýznamnější londýnské dominanty, např. Shard, katedrálu Sv. Pavla, mrakodrap na 20 Fenchurch Street nebo řeku Temži.

Komplex 33 King William Street byl postaven podle standardu BREEAM Excellent a na 11 podlažích nabízí více než 20 000 m2 kancelářských prostor třídy A. Velké flexibilní kancelářské prostory a moderní zařízení maximalizují množství přirozeného světla a propojení s okolím, zároveň co nejvíce využívají úchvatného výhledu.

Společnost HB Reavis se stala majitelem této lokality na konci roku 2013 a výstavbu zahájila v polovině roku 2014. V červenci 2016 uzavřela smlouvu o koupi komplexu 33 King William Street banka Wells Fargo v rámci jedné z největších transakcí týkajících se jediné kancelářské budovy na trhu v londýnské City za rok 2016 a necelý měsíc po historickém referendu o brexitu z června 2016.

„Jedná se o významný milník z hlediska zahraničních aktivit společnosti Wells Fargo, neboť dokládá náš vztah k Velké Británii, která představuje velkou část naší obchodní činnosti v regionu EMEA. Využijeme-li naši novou londýnskou centrálu jako své ústředí, bude mít společnost Wells Fargo lepší postavení, které nám umožní nadále poskytovat služby našim klientům a efektivně řídit naši činnost ve Velké Británii a v celém širším regionu,“ říká Frank Pizzo, regionální prezident pro EMEA Wells Fargo.

„Dokončení komplexu 33 King William Street představuje pro společnost HB Reavis důležitý moment, neboť budova je naší první investicí v Londýně a první z našich čtyř londýnských projektů, které budou dokončeny. Rozhodnutí společnosti Wells Fargo uzavřít partnerství se společností HB Reavis pro nás znamená velkou poctu. Potvrzuje naši vizi, že budeme nabízet neobvyklá, designová pracoviště, která budou pečlivě přizpůsobena lidem, kteří v nich pracují, žijí poblíž nebo navštěvují okolní prostory,“ dodává člen představenstva HB Reavis Radim Římánek.

„Nejtěžším úkolem na komplexu 33 King William Street bylo navrhnout skutečně moderní stavbu, která by zapadla mezi mnohé historicky významné budovy, např. nedalekou památkově chráněnou budovu Fishmongers’ Hall, protější objekt Adelaide House ve stylu art deco a Wrenův památník. Náš projekt nenarušuje, ale spíše doplňuje své historické okolí a byl koncipován jako dlouhodobý kvalitní příspěvek londýnské City,“ uzavírá John Robertson, generální ředitel společnosti John Robertson Architects.

O společnosti HB Reavis

Jako mezinárodní poskytovatel kancelářských prostor přináší HB Reavis nový přístup k vytváření výjimečných řešení, ve kterých se nájemci cítí nejen příjemně, ale které zároveň podporují jejich produktivitu a vytváří zdravé pracovní prostředí.

Zdroj/foto: HB Reavis Group CZ, s.r.o./www.33central.com

Related Posts