16 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Společnost HB Reavis uzavřela partnerství s Cambridge Innovation Center, americkým odborníkem na inovační centra

Mezinárodní developerská společnost HB Reavis, evropská špička mezi poskytovateli inovativních kancelářských prostorů, oznámila uzavření partnerství s Cambridge Innovation Center (CIC) – americkou realitní společností, která inovativním podnikatelům umožňuje rychleji a lépe zakládat firmy a vytvářet nové produkty. HB Reavis do tohoto projektu investuje více než 45 milionů eur a získá zároveň i místo v představenstvu společnosti CIC. CIC tuto investici využije k rozšíření své celosvětové sítě inovačních vědecko-technologických kampusů.

Spolupráci obou firem umocňuje fakt, že společnost CIC si pronajala 30 % budovy Varso II. Varso Place je vlajkovým projektem společnosti HB Reavis ve Varšavě a má ambici se stát novým centrem technologické komunity ve městě. Tato dohoda byla uzavřena 22 měsíců před dokončením projektu.

Jedná se o partnerství se značným potenciálem a synergickým efektem. Společnost CIC, s centrálou v USA, buduje inovační komunity – kampusy cílící na start-upy, inovační pobočky zavedených značek a fondy rizikového kapitálu. Tato pracoviště, laboratoře a specializovaná sektorová centra CIC přitahují klíčové inovátory z regionu. Podnikatele, kteří tu mohou vytěžit maximum z výukových programů a akcí pořádaných přímo v těchto centrech a zároveň využít příležitosti k získávání nových kontaktů.

Varšava se stane druhým evropským působištěm společnosti CIC. První centrum bylo otevřeno v Rotterdamu v září 2016. Důvodem, proč se společnost CIC rozhodla expandovat do centra Varšavy, je fakt, že se Polsko může pochlubit nejdéle setrvale rostoucí ekonomikou v Evropě. OECD navíc Polsko nedávno zařadila mezi vyspělé země. Nové kanceláře o rozloze téměř 14 tisíc metrů čtverečních se stanou domovem specializovaných sektorových center, která se zaměří na energetiku, biotechnologie, digitální média a nové materiály.

V budoucnosti se pak partneři budou snažit rozšířit svoji činnost také do Velké Británie, která je baštou HB Reavis. V plánu mají také prozkoumat možnosti založení dalších inovačních center v Berlíně, Frankfurtu a na dalších trzích po celé Evropě.

Není překvapením, že HB Reavis bude s CIC spolupracovat i na svých budoucích projektech, přičemž bude i nadále rozvíjet svoji coworkingovou platformu HubHub, jejíž pobočky se v současnosti nacházejí ve Varšavě a v Bratislavě, kde nabízejí supermoderní vzdělávací vybavení, vytvářejí komunity talentů a podporují spolupráci velkým a menších firem.

„Spojení s Cambridge Innovation Centre přímo podporuje naši strategii navazovat partnerství s těmi nejlepšími světovými odborníky na inovace a moderní kancelářské prostory, abychom mohli nabízet výjimečná řešení pro firmy všech velikostí,“ uvedl Marian Herman, generální ředitel společnosti HB Reavis Group. „Těšíme se, až spustíme projekt CIC Warsaw jako první z mnoha společných projektů zaměřených na řešení podnikatelských ekosystémů a zakládání inovačních kampusů po celé Evropě.“ 

„Partnerství s HB Reavis, strategickým investorem a předním developerem komerčních nemovitostí, nám umožňuje výrazně urychlit expanzi naší celosvětové sítě inovačních kampusů, včetně připravovaného projektu v Polsku. Finanční prostředky nám také pomohou přilákat špičkové talenty do našeho manažerského týmu, který bude řídit další fázi růstu,” prohlásil zakladatel společnosti CIC a její generální ředitel Tim Rowe.

Projekt Varso Place, který je v současnosti ve výstavbě, by měl být dokončen v roce 2019. Jedná se o jednu z nejvyšších výškových budov Evropy, při jejímž navrhování byla využita široká škála chytrých technologií, aby se v ní uživatelé cítili co nejpohodlněji. Projekt s kombinovaným využitím zahrnuje také dvě další budovy, které nabízejí kancelářské, obchodní nebo restaurační prostory.

V roce 2017 se Varso připojila k exkluzivní skupině budov po celém světě, které získaly předběžnou certifikaci WELL Core & Shell, kterou uděluje International WELL Building Institute.

Zdroj/foto: HB Reavis Group CZ, s.r.o.

Related Posts