27 února, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

DACHSER SLOVAKIA dále rozšiřuje svůj logistický park v Lozorně

Společnost DACHSER Slovakia pokračuje v intenzivním rozvoji svého areálu v Lozorně u Bratislavy. Po dokončení výstavby nové logistické haly v hodnotě přesahující 5 milionů eur plánuje ještě v tomto roce zahájit další investice. V srpnu 2018 DACHSER získal platné stavební povolení na druhou etapu budování svého logistického parku. Nová investice ve výši 3 milionů eur bude použita k rozšíření stávajícího překládkovým terminálu. V následujících letech bude následovat výstavba další logistické haly a dostavba stávající administrativní budovy. Celkové investice v této druhé etapě výstavby areálu se budou pohybovat v rozmezí 11 až 12 milionů eur.

Dostavba nového terminálu má začít v březnu příštího roku, s jejím dokončením se počítá předběžně v červenci téhož roku. „Další rozšiřování Eurohubu v Lozorně je odrazem významného postavení naší společnosti nejen v rámci skupiny DACHSER, ale i v rámci celého regionálního logistického trhu,“ uvádí Roman Stoličný, managing director a člen představenstva DACHSER Czech Republic, a dodává: „Nová výstavba zajistí našim zákazníkům dodržování vysokého standardu kvality služeb, na který jsou u nás zvyklí, a přispěje k zefektivnění logistických procesů. pro naši společnost potom také znamená zajištění růstu a dlouhodobého rozvoje, stejně jako příslib nových obchodních příležitostí.“

Nová etapa navazuje na předchozí investici do výstavby nové logistické haly v Lozorně, jejíž provoz byl spuštěna v tomto roce. Kapacita této nové haly je 13 tisíc paletových míst na ploše 6 700 m2, její skladovací výška je 14,5 m a k dispozici je 13 ramp pro vykládku a nakládku kamionů. Budova je vybavena nejmodernějšími technologiemi a speciálními IT aplikacemi vyvinutými přímo společností DACHSER. Skladová hala přinesla přibližně 30 nových pracovních míst. Celkově nyní DACHSER v Lozorně zaměstnává 138 lidí.

V současnosti DACHSER Czech Republic v Lozorně nabízí 45 denních přímých linek, které zajišťují spojení s 15 zeměmi Evropy: Německem, Českou republikou, Maďarskem, Rakouskem, Polskem, Nizozemskem, Itálií, Chorvatskem, Slovinskem, Řeckem, Rumunskem, Bulharskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou as 3 destinacemi na Slovensku.

Základní informace o společnosti DACHSER Czech a. s.
Historie společnosti DACHSER začíná v roce 1995, kdy byla založena společnost Lindbergh Air Freight, s.r.o. Zaměření aktivity společnosti v prvním roce bylo v poskytování kompletních zasílatelských služeb při přepravě leteckých zásilek. Následně po předložení požadavků od zákazníků se aktivity rozvinuly i na poskytování námořní a pozemní přepravy. V roce 2004 se společnost stává součástí německé logistické společnosti DACHSER a až do roku 2009 vystupuje na trhu pod jménem LINDBERGH & DACHSER a. s. Od 1. 1. 2010 společnost působí na trhu pod obchodním jménem DACHSER Czech a. s. Přejmenováním byl završen integrační proces společnosti do celosvětové sítě koncernu DACHSER. V současnosti má DACHSER na Slovensku 4 pobočky – v Bratislavě, Lozorně, Martině a Košicích, v nichž pracuje 186 zaměstnanců.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s./DACHSER Czech Republic

Related Posts