25 června, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

EPERIA získala hlavní nájemce pro druhou etapu a spouští výstavbu

Hlavní nákupní a módní adresa v Prešově EPERIA Shopping Mall spouští druhou etapu. První prešovské regionální nákupní centrum oslavilo v listopadu druhé narozeniny. Nyní EPERIA získala klíčové nájemce pro rozšíření a developerská společnost J & T REAL ESTATE (JTRE) zanedlouho začne s jeho výstavbou. Na jaře 2021 přinese rozšířená EPERIA nejvíce módních značek pod jednou střechou v regionu, více gastro provozů i zábavy a větší kapacitu parkování.

EPERIA Shopping Mall přidá k současným téměř sto provozům na ploše 22 tisíc čtverečních metrů v druhé etapě dalších 25 jednotek o rozloze 11 tisíc čtverečních metrů na třech podlažích. V zábavní části přibude KINO STAR s pěti sály v moderním boutique konceptu, fitness a dětský koutek. Možnosti stravování zpestří další moderní koncepty ve food courte a samostatná restaurace sítě Burger King s drive-in službou.

Bohatý výběr módních značek rozšíří nabídka polské skupiny LPP, jejíž obchody Reserved, Mohito, Cropp, House a Sinsay zaberou 5 400 čtverečních metrů. „Rozhodnutí polského módního giganta LPP umístit nejmodernější koncepty obchodů v druhé etapě EPERIA si nesmírně vážíme a vítáme. Nastavení EPERIA od začátku jasně říkalo, že bude novou módní adresou města Prešov a prešovského regionu. Spolu s LPP, která se za 25 let vypracovala na jednoho z top módních hráčů Evropy a Středního Východu, se EPERIA bezkonkurenčně stane tím správným místem pro milovníky módy,“ říká Peter Piš, vedoucí oddělení leasingu JTRE.

„Vzhledem k tomu, že jsme obyvatelům Prešova a okolí chtěli od prezentovat co nejširší sortiment, hledali jsme obchodní centrum s takovou nabídkou ploch, která bude odpovídat strategiím našich značek. Jsme rádi, že právě EPERIA splnila naše požadavky, protože jde o moderní regionální nákupní centrum s dobrým umístěním, dostupností a rozšiřující se nabídkou služeb. Věříme, že po otevření našich provozoven budou návštěvníci EPERIE mile překvapeni nabídkou našeho sortimentu,“ uvedl Patrik Čanecký, jednatel společnosti LPP Slovakia, která provozuje 59 prodejen v nákupních centrech po celém Slovensku. LPP působí na 30 trzích s řetězcem více než 1 700 obchodů s celkovou plochou přesahující jeden milion čtverečních metrů.

Nákupní centrum EPERIA Shopping Mall umístěny na sídlišti Sekčov v hlavní obchodní zóně Prešova s ​​prodejnami Asko, Hornbach, Lidl, Kaufland, Fachmarktcentrum zda Möbelix obsluhuje díky výborné dostupnosti veřejnou i osobní dopravou spádovou oblast zahrnující 330 tisíc obyvatel. V rámci druhé etapy přibude zastávka městské hromadné dopravy přímo u EPERII a lepší přístup z rusínské cesty. Přibude i přes 200 parkovacích míst, velká většina v podzemní garáži. Celkově tak budou mít zákazníci k dispozici téměř 800 stání.

JTRE – Eperia Shopping Mall – 2. etapa, vizualizace interiéru

„Návštěvnost EPERIE jakož i obrat nájemců od otevření vytrvale rostou. Průměrná denní návštěvnost v současnosti dosahuje 14 tisíc lidí a po otevření druhé etapy očekáváme její další nárůst. Během programu k druhým narozeninám do centra zavítalo více než 32 tisíc návštěvníků, což je nový rekord. Tato čísla potvrzují správné nastavení atraktivního mixu obchodů, služeb, zábavy, gastro provozů a pestré nabídky kulturních a společenských akcí,“ shrnul výkonný ředitel JTRE Pavel Pelikán.

Úspěch první etapy EPERIE vedl k rozhodnutí vlastníka začít s přípravou realizace rozšíření nákupního centra.

„Jsme přesvědčeni, že design a kvalita EPERIE, která získala řadu lokálních a mezinárodních ocenění, a také mix faktorů nezbytných pro úspěch regionálních obchodních center jako dopravní dostupnost, počet nabízených parkovacích míst a možnosti v rychle se rozvíjející obchodní zóně v dotyku centra, brali do úvahy i noví nájemci druhé etapy,“ vysvětluje Vladimír Salkovic, předseda představenstva VSV Consulting, a.s., vlastníka centra, jehož 100 procentním akcionářem je realitní fond NÁŠ PRVÝ REALITNÝ o.p.f. – PRVÁ PENZIJNÁ SPRÁVCOVSKÁ SPOLOČNOSŤ POŠTOVEJ BANKY, správ. spol., a. s.

EPERIA Shopping Mall

Moderní regionální nákupní centrum postavil developer JTRE již v existující obchodní zóně na prešovském sídlišti Sekčov. Nová módní adresa s celkovou investicí 50 milionů eur otevřela brány 24. listopadu 2017. Nadčasová a moderní architektura nákupního centra pochází z dílny architektonického týmu DKLN. Projekt získal ocenění za vysokou kvalitu realizace od Svazu stavebních podnikatelů Slovenska na 23. ročníku celostátní veřejné soutěže STAVBA ROKU 2017. Jako prvnímu nákupnímu centru na Slovensku a jen šestému na světě mu byl udělen prestižní ekologický certifikát BREEAM Excellent v nejaktuálnější schématu BREEAM International New Construction 2016 .

EPERIA přinesla do Prešova renomované módní značky jako například H & M, C & A, Lindex, New Yorker, A3 sport, Exi Sport či CCC. Nechybí nový koncept potravin Fresh Supermarket, pobočky České pošty, telekomunikačních operátorů Telekom, Ora.

Zdroj/foto: J&T REAL ESTATE, a. s.

Related Posts