15 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Eurovea City a první slovenský mrakodrap na IXPO v premiéře

JTRE, jako průkopník nejmodernějších technologií v oblasti developmentu, prezentoval své nejnovější přírůstky na prvním ročníku unikátního festivalu IXPO. Technologické vynálezy, inovativní přednášky, zajímavé prezentace a jedinečné IT projekty představili účastníci minulý víkend na Tyršově nábřeží při Dunaji. Společnost JTRE ve svém pavilonu představila veřejnosti interaktivní 3D model prvního slovenského mrakodrapu Eurovea Tower a virtuální realitu nově vznikající čtvrti Eurovea City, která kromě detailního provedení a vysoké kvalitě zobrazení představila jeden z největších takto zpracovaných projektů v Evropě.

Návštěvníci festivalu mohli zažít budoucnost už dnes díky technologiím, které v současnosti umožňují propojit původní s plánovaným, staré s novým, skutečné s virtuálním. Díky tomu mohl tým odborníků vytvořit reálný pohled do ještě nezveřejněných zákoutí čtvrti Eurovea City, která bude dokončena v roce 2022. Součástí virtuální reality je také jedinečná dominanta – 168 metrů vysoká budova Eurovea Tower, která se po dokončení stane prvním mrakodrapem na Slovensku.

„V dnešním vysoko konkurenčním prostředí představují inovativní technologie jasnou výhodu. My v JTRE se snažíme stále pokračovat a přinášet našim klientům lepší a reálnější zážitek. Pomocí nejnovějších technologií víme už teď zprostředkovat příští výhled z bytů mrakodrapu. Virtuální realita umožňuje také přelet nad zónu Eurovea City či procházku její veřejnými prostory,“ popisuje škálu možností a důraz na detail virtuální reality výkonný ředitel JTRE Pavel Pelikán. Toto vše si mohli návštěvníci IXPA vyzkoušet buď pomocí herního ovladače nebo prostřednictvím speciálního VR headsetu HTC Vive Pro.

Eurovea Tower – model

Milovníky moderních technologií, světelných efektů a také modelářství upoutal již zdálky druhý unikát pavilonu JTRE. Má totiž více než dva metry. Interaktivní model mrakodrapu je složen z 3 000 digitální vyráběných ocelových, skleněných a plastových částí, které do sebe zapadají tak přesně, že nebylo nutné použít žádný spojovací materiál. Realistický model Eurovea Tower vážící půl tuny připravila společnost Subdigital, která se specializuje na propojování moderních technologií s fyzickými modely. Každé jedno patro bylo precizní vyřezané laserem a jejich poskládáním vznikl dokonalý model mrakodrapu, který je vybaven až 5 000 LED světýlky. Každé lze ovládat samostatně, což znamená, že je možné naprogramovat nejen jeho intenzitu či barvu, ale i frekvenci svícení.

„Příští klienti si vyberou konkrétní byt, který víme vysvítit nebo mu víme postupně filtrovat byty na základě jeho kritérií,“ popisuje růst kvality poskytovaných služeb Pavel Pelikán. Návštěvníky IXPO zajímali i další zajímavé světelné efekty, které využívají potenciál LED světel naplno, například simulace východu a západu slunce.

Eurovea Tower – model

Na festivalu nechyběl ani unikátní animovaný 3D model, který JTRE představila veřejnosti v září minulého roku. Ten zobrazuje až 60 kilometrů čtverečních města v měřítku 1: 6 000. Na ploše necelých 3 metrů čtverečních viděli návštěvníci veškeré informace o plánované tramvajové trati v rozlišení 4K. Ty jsou doplněny o prostorový hologram budov a topografie města Bratislava. Model dopravní infrastruktury Bratislavy prezentuje existující síť tramvajové, železniční a silniční infrastruktury se zaměřením na kolejovou dopravu.

První ročník technologického festivalu IXPO se konal od 26. do 28. dubna na Tyršově nábřeží. Bohatý program rozdělili organizátoři na 6 pódií, kde v sobotu bylo možné diskutovat i se zástupci společnosti JTRE, architektonického studia GFI a tvůrci virtuální reality ze společnosti ENLI. Festival byl a bude nadále určen pro všechny moderní lidi a nadšence technologického pokroku.

Zdroj/foto: J&T REAL ESTATE, a. s.

Related Posts