29 května, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

EUROVEA CITY má novou administrativní budovu PANORAMA BUSINESS III

Stavební práce na novém administrativním projektu z dílny JTRE v nově vznikající čtvrti EUROVEA CITY směřují k úspěšnému konci. Budovu, která přináší do centra Bratislavy 26 000 m2 moderních a variabilních kancelářských ploch, čeká v nejbližší době kolaudace. Více než polovina prostor v PANORAMA BUSINESS III již zná své budoucích nájemců.

O sídlo ve výjimečné lokalitě na nábřeží Dunaje projevila zájem společnost Lenovo a další společnosti z IT a telekomunikačního sektoru. Do svého nového pracovního domova se jejich zaměstnanci nastěhují již v prosinci 2018.

„Více než 20 leté zkušenosti v oblasti navrhování a výstavby budov nejen pro velké mezinárodní společnosti jako i obsazenost našich kancelářských projektů svědčí o tom, že budovám a hlavně našim klientům rozumíme. Naše kanceláře navrhujeme v souladu s požadavky Fortune 100 společností. Nejnovější projekt PANORAMA BUSINESS III nabízí soulad efektivity, funkčnosti a designu. Je skvělou volbou pro všechny společnosti, které mají zájem stát se součástí nové čtvrtě EUROVEA CITY a sídlit tak v jedné z nejvýznamnějších bratislavských lokalit,“ říká výkonný ředitel JTRE Pavel Pelikán.

O projektu

Hlavní vstup do budovy PANORAMA BUSINESS III je umístěn v parteru ze strany Landererovej ulice. Výrazným architektonickým prvkem je elegantní fasáda, v zemitých tónech, která působí distinguovanou a vzdušně. Atraktivitu dodává objektu také soustava vysokých štíhlých sloupů podpírajících značnou část hmoty nad podnoží. Kromě funkčního urbanistického designu bude jedinečnost PANORAMA BUSINESS III podtrhávat i monumentální exteriérová LED stěna.

Harmonie efektivity, designu, komfortu a udržitelnosti

Budova, splňuje přísné standardy certifikace zelených budov LEED Gold. První čtyři podlaží v podnoži slouží k parkování s kapacitou 359 míst. Samozřejmostí je prostor pro odkládání kol spolu se šatnou a hygienickými zařízeními. PANORAMA BUSINESS III má výborné napojení na okolní cyklostezky ve směru k Mostu Apollo, na Ružinovská radiální, Dunajskou cyklotrasu nebo na Šafárikovo náměstí.

Kancelářské prostory začínají od 5. až po 15. nadzemní podlaží a jsou plně přizpůsobitelné přáním klientů. Na 12. patře se nachází terasa s rozlohou 248 m2 s panoramatickým výhledem a oddychovou zónou. Další terasa, o 80 m2 větší, je umístěna na 4. patře.

Budovu obsluhuje 8 inteligentních výtahů, které šetří nejen energii, ale především čas. Přímo v objektu bude pro zaměstnance k dispozici vlastní kantýna s kapacitou 270 míst k sezení a kavárna. Příjemným benefitem sídla v nové čtvrti EUROVEA CITY je i možnost využívat pestrou nabídku restaurací a služeb v pěší dostupnosti okolních byznys center nebo se najíst v atraktivním prostředí Eurovea či PANORAMA PARKU.

Celkové náklady na realizaci PANORAMA BUSINESS III jsou přibližně 51 milionů EUR.

EUROVEA CITY

Nábrežná zóna v blízkosti multifunkčního objektu Eurovea a Dunaje prochází v tomto období mimořádně dynamickou proměnou. Dokončením projektů Eurovea2, PANORAMA BUSINESS, a jejich vzájemným propojením, získá Bratislava novou plnohodnotnou městskou čtvrť, která ji kvalitou architektury a veřejných prostor přiblíží moderním evropským metropolím. V centrální lokalitě Bratislavy vyrůstá EUROVEA CITY, která má ambici naplnit představy o příjemném životě ve městě Bratislavanů i návštěvníky hlavního města. Přibudou byty, kanceláře a obchody, kongresové prostory, další dvě náměstí, parky a otevřená sportoviště. Dominantou čtvrti má být první mrakodrap na Slovensku a pokud se naplní předložena vize, celou čtvrť propojí se zbytkem města tramvaj. Po dokončení vytvoří nová městská čtvrt cca 285 000 m2 kancelářských ploch, 8 500 m2 kongresových prostor a 1470 bytů, přičemž 95 000 m2 z toho budou obchodní provozu. Celou nábřežní zónu bude obývat v budoucnu asi 3 000 rezidentů, využívat 40 000 pracujících a očekává se, že ji denně navštíví 65 000 lidí.

Zdroj/foto: J&T REAL ESTATE, a. s.

Related Posts