25 června, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Gebrüder Weiss spouští pátou solární elektrárnu

Přepravní společnost Gebrüder Weiss uvedla do provozu již pátou vlastní solární elektrárnu. Elektřinu dodává logistickému centru v rakouském městě Pöchlarn. „Zařízení vyrobí přibližně 1 725 megawatt hodin elektrické energie za rok,“ uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Gebrüder Weiss v Pöchlarn dosáhne na úsporu 10 tun CO2

Společnost se nyní spoléhá na elektřinu vyrobenou udržitelným způsobem také ve svém areálu v Dolním Rakousku. Nová solární elektrárna o rozloze 16 000 metrů čtverečních v lokalitě Pöchlarn produkuje přibližně 1 725 megawatthodin (MWh) ročně. Převážná část fotovoltaických modulů na střešní ploše pobočky byla pronajata investorům z energetického sektoru.

Samotná logistická společnost využívá na ploše 786 metrů čtverečních 462 solárních panelů. 130 000 kilowatthodin (kWh) sluneční energie za rok, které tato část zařízení vyprodukuje, odpovídá poptávce 26 čtyřčlenných domácností a znamená přibližnou roční úsporu 10 tun CO2. Tímto způsobem pokrývá společnost v Pöchlarnu bezmála 25 % své denní spotřeby.

„Je zřejmé, že chceme náš nový zdroj energie ve společnosti co nejlépe využít. Z tohoto důvodu budeme v budoucnu nabíjet přes den naše vysokozdvižné vozíky pomocí dobíjených baterií namísto odběru energie v noci, jak tomu bylo dříve,“ říká Bernhard Schartmüller, ředitel pobočky Gebrüder Weiss Pöchlarn.

Solární elektrárna GW – Poechlarn

Gebrüder Weiss plánuje rozšíření skladů v areálech Jeneč a Syrovice

Více než 5 000 megawatthodin elektřiny vyrobené udržitelným způsobem

Výstavba nové elektrárny trvala dva a půl měsíce. Elektřina se ze sluneční energie vyrábí také v Kennelbachu (Vorarlbersko), Maria Saal (Korutany) a Welsu (Horní Rakousko), střechy překládky a logistické sklady v Maria Lanzendorf u Vídně pak Gebrüder Weiss pronajímá solární energetické společnosti. Další dvě elektrárny jsou využívány v bavorském Memmingenu.

„V celé skupině Gebrüder Weiss je každoročně 422 000 kWh elektřiny vyprodukované udržitelným způsobem použito pro vlastní spotřebu. Celkový roční výkon našich vlastních elektráren využívajících alternativní zdroje je přitom cca. 5 200 MWh. Investice do fotovoltaické technologie je jedním z mnoha opatření přijatých naší společností ke snížení emisí CO2 a přispívá k ochraně životního prostředí,“ dodává Jan Kodada.

Zdroj/foto: KNOWCOMM s.r.o.

Related Posts