16 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

HB Reavis rozšířil své portfolio o další londýnský projekt

Mezinárodní poskytovatel pracovních prostor HB Reavis znovu prokázal svůj pozitivní vztah k Londýnu akvizicí nemovitosti Farringdon West o rozloze přibližně 12 800 m2 v samém srdci čtvrti Clerkenwell v centru města. Připravovaný projekt bude klást velký důraz především na pohodlí svých uživatelů.

Nově získaná nemovitost je už pátým kancelářským projektem HB Reavis v centrálním Londýně. Spolu s budovou 33 Central, dokončenou a prodanou bance Wells Fargo v prosinci loňského roku; dále projektem na 20 Farringdon Street, dokončeným letos v dubnu; budovou Cooper & Southwark, plně pronajatou jedné z divizí společnosti CBRE a následně letos v červnu prodanou; a v neposlední řadě projektem One Waterloo (též známým jako Elizabeth House) ve čtvrti South Bank, který společnost HB Reavis získala v květnu 2017.

Autorem návrhu připravovaného projektu o zmíněné rozloze asi 12 800 m2 kanceláří, obchodů a služeb je renomované architektonické studio John Robertson Architects, které se společností HB Reavis spolupracovalo už na projektu 33 Central v londýnském City.

Projekt se zaměřuje na kancelářské prostory nejvyšší kvality. Hlavním tématem projektu a zároveň typickým znakem pro HB Reavis je přitom zajištění pohody, která přinese tvůrčí, spokojenou a motivovanou atmosféru všem uživatelům budovy. Projekt bude navíc usilovat o získání nejvyššího, platinového stupně certifikace Well Building Institute, přičemž nabídne fitness centrum nebo v přízemí bohatě vybavené prostory pro cyklisty dostupné přímo z metropolitní cyklistické stezky Cycle Superhighway. Další ambicí projektu je dosažení poměru plochy teras k rozloze kanceláří ve výši přibližně 12 procent, což je v rámci Londýna jedna z nejvyšších hodnot. Terasy jsou pečlivě navržené jako venkovní místa k práci, odpočinku, setkávání lidí i pořádání různých událostí poskytující navíc pestrou škálu výhledů na Londýn – další tak typický prvek londýnských projektů HB Reavis.

Společnost HB Reavis si klade vysoký cíl vytvořit ve čtvrti Clerkenwell jedinečný projekt. Kancelářská podlaží jsou navržena tak, aby zahrnovala jeden ústřední prostor nabízející otevřená variabilní podlaží o rozlohách až 2 700 m2. Podle návrhu ateliéru StudioShaw bude přízemí poskytovat uživatelům budovy i veřejnosti pestrou nabídku míst, kam zajít na jídlo a drink, včetně zahrady rozprostírající se uvnitř i vně budovy. Dalším výrazným prvkem bude sál pro zhruba 170 osob vhodný pro akce nájemců.

Projekt se nachází v těsné blízkosti stanice Farringdon, která je unikátní tím, že jde o jedinou zastávku, kde se střetávají dráhy podzemky Crossrail (budoucí linka Elizabeth Line), londýnského metra a železnice Thameslink. Předpokládá se, že po otevření stanice linky Elizabeth Line v prosinci 2018 bude se Farringdon stane jednou z nejrušnějších stanic ve Velké Británii. Nový projekt je navíc umístěn v samém srdci světoznámé londýnské komunity návrhářů a bude těžit z blízkosti významných kulturních institucí, jakými jsou Barbican Centre, trhy Exmouth Market či Leather Lane Market, nebo divadlo Sadler’s Wells Theatre.

Zahájení stavby sedmipatrové budovy se předpokládá ještě letos s plánovaným dokončením v roce 2020.

Zdroj/foto: HB Reavis Group CZ, s.r.o.

Related Posts