22 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

JTRE staví první londýnský projekt Triptych Bankside

Slovenská developerská a investiční společnost s mezinárodní působností JTRE (J & T REAL ESTATE) začala s výstavbou svého prvního projektu v Londýně. Ve spolupráci s místním developerem Sons & Co. realizuje komplex TRIPTYCH Bankside v centrální čtvrti South Bank.

Triptych Bankside situovaný na prestižní adrese 185 Park Street tvoří tři věže: 15- a 19-podlažní rezidenční a 10-podlažní administrativní. Projekt nabízí 169 bytů, více než 5 600 m2 kanceláří k pronájmu a 1350 m2 obchodních prostor. Dalších 1 350 m2 bude k dispozici na kulturní akce. Dokončení jednotlivých objektů je plánováno v letech 2021 – 2022, přičemž celková obchodní hodnota projektu je více než 400 milionů liber.

JTRE – Triptych Bankside, London

Triptych Bankside navržený renomovanými londýnskými architekty SQUIRE & PARTNERS se nachází v pěší dostupnosti světoznámých památek a atrakcí jako galerie moderního umění Tate Modern, divadlo Shakespeare ‚s Globe Theatre nebo oblíbený trh Borough Market. Přes most Millennium Bridge je to jen na skok do finančního centra City of London nebo ke katedrále St. Paul ‚s. V panoramatu Londýna se bude projekt vyjímat zvlněnými organickými fasádami. K vybavení pro obyvatele a nájemců patří terasy s výhledem na město, 24-hodinová recepce, soukromý salónek, hrací místnost, tělocvična s wellness, soukromá kinosál či společné zahrady a 46 parkovacích míst. Se začátkem výstavby byl spuštěn i prodej bytů a pronájem komerčních prostor.

JTRE – Triptych Bankside, London

„Začátek výstavby projektu Triptych Bankside je výsledkem tříleté spolupráce se Sons & Co. Vstup na náročný londýnský trh považujeme za klíčový v naší strategii na příštích deset let. Očekáváme, že realizace komplexního projektu, v rychle se transformující centrální lokalitě, vzbudí pozornost a pomůže nám rychle se uvést na trhu,“ uvedl výkonný ředitel JTRE Pavel Pelikán.

„Těšíme se, že ve spolupráci s JTRE přineseme Londýnu architektonicky inspirativní projekt ve vynikající lokalitě s mezinárodním kulturním významem. Je to vzácný a mimořádný projekt a jsme šťastní, že můžeme spolupracovat na přeměně jednoho z posledních lukrativních pozemků v South Banku,“ řekl výkonný ředitel společnosti Sons & Co. Alex Stocker.

Pozemek s právoplatným stavebním povolením koupila společnost JTRE v létě minulého roku od klientského fondu DV4 společnosti Delancey jako tzv. „Brownfield“. V areálu původně sídlila energetická společnost National Grid, jejíž objekty byly před začátkem výstavby asanované.

Zdroj/foto: J&T REAL ESTATE, a. s.

Related Posts