15 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

V Košicích vyroste moderní showroom značky LEXUS

Nový autosalon v Košicích nabídne zákazníkům značky Lexus a Toyota. Investorem projektu za zhruba 3,3 mil. eur je společnost Auto Valas. Generálním dodavatelem nového showroomu je stavební společnost HSF System SK. Za návrhem stojí projekční kancelář Inspire Design.

Atypický autosalon v Košicích budou tvořit showroomy automobilových značek Lexus a Toyota. Součástí objektu bude i lakovna. Celková zastavěná plocha včetně zpevněných ploch a parkovišť bude mít 5 741 m2.

WOOD & Company oznamuje akvizici nákupního centra Aupark Bratislava

„Náročnost projektu je způsobena výstavbou ve svažitém terénu s neustálým přítokem vody. Stavba je založena na monolitické základové desce, takže musíme stále čerpat vodu, používat speciální betony a vkládat tam těsnící pásy,“ říká Tomáš Kosa, jednatel společnosti HSF System SK, která je generálním dodavatelem stavby.

Netradiční bude také kombinace použitých materiálů. Využití zde najde beton, sendvičový panel, cetris desky nebo sklo na prosklených fasádách a v atriu. Samotný showroom Lexus bude obložený fasádními kazetami LIBERTA v černé barvě.

„Samotný autosalon bude mít podobu konzolovitě vysunuté prodejny situované na třetím podlaží. Do showroomu budou automobily navážet z vrchního parkoviště z prostorů lakovny a přes ocelové přemostění,“ popisuje chystanou podobu teprve třetího showroomu Lexus na Slovensku Štefan Valas, ředitel společnosti Auto Valas.

Auto Valas bude ve svém novém showroomu v Košicích na adrese Prešovská cesta nabízet prémiové a luxusní auta Lexus a Toyota. V obou autosalonech by mělo být vystaveno asi 16 automobilů. Hodnota investice je 3,29 mil. eur. Stavba by měla být dokončena v listopadu 2021. Otevření autosalonu pro veřejnost se předpokládá v únoru 2022.

Společnost Auto Valas působí na východním Slovensku od roku 1996 jako autorizovaný prodejce značky Fiat, Alfa Romeo a Kia. Kromě toho nabízí i záruční a pozáruční servis pro vozidla společnosti Fiat Group.

O společnosti HSF System SK

Společnost HSF System SK, s.r.o. působí na slovenském stavebním trhu od roku 2010. Vznikla jako dceřiná společnost HSF System S.p.A., která je na českém stavebním trhu od roku 2002. Společnost HSF System SK je spolehlivým generálním dodavatelem staveb. Zajišťuje projekční práce a inženýrskou činnost. Zabývá se developerskými aktivitami. Realizuje kompletní střešní a fasádní opláštění moderních administrativních, komerčních a průmyslových objektů včetně jejich rekonstrukcí. Dodává ocelové konstrukce, hliníkové výplně otvorů (okna, dveře, prosklené fasády a světlíky) a široký sortiment stavebního materiálu se zaměřením na tepelné izolace, hydroizolace střech a profilované plechy.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s.

Related Posts