29 května, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

DACHSER buduje novou pobočku v Lisabonu

Nová pobočka bude otevřena začátkem roku 2022 a bude zaměstnávat 150 lidí. Společnost DACHSER investuje do nového sídla 13 milionů EUR. Aby zvládnout rostoucí objem obchodů a ještě rychleji a efektivněji reagovat na potřeby zákazníků v oblasti Lisabonu, staví společnost DACHSER v blízkosti portugalského hlavního města nové logistické centrum, které začátkem roku 2022 nahradí její stávající zařízení. S celkovou rozlohou 59 200 m2 bude nová pobočka více než dvakrát větší, než současná. Pobočka se nachází na strategickém místě s přímým přístupem na dálnici, a tedy na hustou evropskou síť pozemní dopravy DACHSER.

V nové pobočce v Lisabonu bude společnost DACHSER nabízet přepravní služby pro zboží z průmyslového a spotřebitelského sektoru. Pobočka bude vybavena nejmodernější technologií na cross-dockingová operace, jako je třídící systém na vychystávání a podlahový řetězový dopravník na přesun zboží po skladu.

„Zákazníci z lisabonské oblasti budou mít prospěch z lepších tranzitních časů mezi Lisabonem a evropskými trhy, jakož i z vysoké úrovně služeb, na které jsou zvyklí,“ říká Ricardo Carvalho, ředitel lisabonské pobočky.

Nový objekt má 7 396 m2 zastavěné plochy pro dopravní služby, 65 nakládacích míst a v budoucnu se může rozšířit o dalších 3 796 m2 a 40 nakládacích míst. Součástí nové pobočky bude i dvoupodlažní administrativní budova s ​​podlahovou plochou 1 411 m2. Plánuje se také parkoviště s kapacitou 80 výměnných nástaveb a čekárna pro 15 nákladních vozidel.

Park P3 Olomouc je kompletní. Poslední prostory obsadí hypermarket Albert

Používání nejnovějších technologií

Nová pobočka bude využívat nejmodernější technologie. „Přístup nákladních vozidel na nakládku a vykládku je plně automatizovaný na základě rozpoznávání poznávacích značek,“ říká Carvalho.

Společnost DACHSER v nové pobočce nezanedbává zásady udržitelnosti: solární panely, aerotermální systém na zásobování teplou vodou a systém osvětlení a klimatizace s nízkou spotřebou a inteligentním řízením zvýší její energetickou účinnost.

Otevření nové pobočky je naplánováno na začátek roku 2022, kdy se do ní přestěhuje 150 zaměstnanců, kteří v současnosti pracují v Alverca do Ribatejo. Společnost DACHSER má v Portugalsku celkem 7 poboček a v roce 2022 plánuje otevřít další novou pobočku ve městě Faro.

Základní informace o skupině DACHSER

Rodinná společnost DACHSER se sídlem v německém Kemptenu je předním evropským poskytovatelem logistických služeb. DACHSER poskytuje komplexní přepravní logistiku, skladování a individuální zákaznické služby ve třech obchodních oblastech: DACHSER European Logistics, DACHSER Food Logistics a DACHSER Air & Sea Logistics. Nabídku doplňují další služby jako kontraktními logistika, konzultace a poradenství a specifická řešení přizpůsobené na míru jednotlivým odvětvím. Díky komplexní dopravní síti jako v Evropě, tak i v zámoří a informačním technologiím, které jsou plně integrovány do všech systémů, poskytuje DACHSER inteligentní logistická řešení po celém světě. V současnosti zaměstnává zhruba 30 600 lidí v 399 pobočkách po celém světě. Za rok 2018 zrealizoval cca 83,7 milionů zásilek o hmotnosti 41,3 milionů tun. Celkový obrat koncernu DACHSER v roce 2018 činil 5,6 miliard eur.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s./Titulní foto – Dachser Neumuenster

Related Posts