15 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Obří transakce uzavřena se společností EURO-net v polském Prologis Park Janki

Prologis: Pokud jde o výstavbu prostor, uzavřeli jsme v Polsku tento rok jednu z největších transakcí v Evropě, a to pro našeho dlouhodobého partnera EURO-net, jenž si pronajal 160 000 metrů čtverečních v Prologis Park Janki. Společnost EURO-net, vlastník celosvětového maloobchodního řetězce RTV EURO AGD, si vybrala tento park nacházející se pouhých 15 kilometrů od centra Varšavy a 14 kilometrů od letiště Okęcie se záměrem vybudovat zde své distribuční centrum jak pro tradiční maloobchod, tak pro e-commerce.

Tato závratná polská transakce zahrnuje:

  • Stavbu dvou budov na míru o celkové rozloze 125 000 metrů čtverečních
  • Obnovení stávající smlouvy o pronájmu skladu.

Distribuční centrum pro tradiční maloobchod i e-commerce

EURO-net Sp. z o.o. je majitelem sítě specializovaných prodejen RTV EURO AGD prodávajících spotřební elektroniku. Síť funguje v modelu omnichannel a nabízí produkty jak v kamenných obchodech, tak i na e-shopech. Pro zajištění ještě větší efektivity provozu se EURO-net rozhodl významně zvětšit své skladové prostory a vytvořit jedno z největších distribučních center v Evropě pro tradiční maloobchod a e-commerce.

„Jako lídr na trhu se spotřební elektronikou se zaměřujeme na náš neustálý rozvoj a zlepšování poskytovaných služeb zákazníkům, aby měli co nejlepší zkušenosti s naší značkou. Zákazník očekává především široký výběr, dostupnost zboží a rychlé dodání, a to je důvod pro naše rozhodnutí o rozšíření skladových prostor a zavedení moderních logistických řešení. Výstavba jednoho z největších distribučních center v Polsku pro tradiční maloobchod a e-commerce nám umožní optimalizovat provozní efektivitu a současně – což je pro nás velmi důležité – vytvořit přátelské pracovní prostředí. 

Jsme vděčni, že můžeme společně s Prologis vybudovat projekt, který našim zaměstnancům poskytne příjemné pracoviště s pohodlnou dopravou a zelenými plochami. Naše mnohaleté pozitivní zkušenosti se spoluprací s Prologis potvrdili náš výběr Prologis jako obchodního partnera, a proto jsme podepsali smlouvu pro nadcházející roky,“ uvedla Dorota Grubka, ředitelka pro pronájem a administrativu EURO-net Sp. z o.o.

Spolupráce

„RTV EURO AGD je lídrem na trhu spotřební elektroniky a díky této investici chce optimalizovat své distribuční aktivity. Současně společnost nezapomíná na aspekty související s udržitelným rozvojem a komfortem svých zaměstnanců. Při uzavírání smlouvy byly všechny tyto prvky zohledněny. Pro mě osobně se jedná o 160 000 metrů čtverečních čistého úspěchu, který potvrzuje, že porozumění potřebám zákazníků je jediným způsobem, kterým lze dosáhnout takto úspěšných transakcí,“ říká Joanna Sinkiewicz, partner a vedoucí průmyslového a logistického oddělení Cushman & Wakefield.

Investice s možnostmi

Tato investice pro EURO-net bude realizována na pozemku o rozloze 24 hektarů, jenž je plně ve vlastnictví společnosti Prologis. Takto rozlehlá plocha umožní společnosti nadále růst v rámci stejného parku.

Budova nabídne 820 parkovacích míst pro osobní automobily, 74 pro nákladní automobily, čtyři přístřešky pro jízdní kola a čtyři nabíjecí stanice pro elektromobily.

Plocha nakládacího doku byla navržena tak, aby usnadnila nakládku a vykládku: první řada sloupů byla přesunuta dozadu a celá plocha byla dodatečně osvětlena umělým osvětlením 300 lx a 5 % denního světla. Dvojí vjezd a výjezd nákladních vozidel a samostatná místa určená pouze pro osobní automobily, stejně tak jako turnikety pro pěší výrazně zlepší provoz a zvýší bezpečnost zaměstnanců.

Stejně jako každá budova Prologis v Polsku, budou i nové budovy vybaveny nejmodernějším řešením pro plnou podporu správy a údržby budovy. Patří mezi ně inteligentní měřicí systém, který umožňuje zákazníkům vzdáleně sledovat a regulovat spotřebu energie uvnitř budovy, jakož i systémy pro vzdálenou technickou podporu budov a automatické systémy pro čtení registračních značek.

„Během naší dvanáctileté spolupráce se společností EURO-net bylo naší prioritou se seznámit a porozumět potřebám zákazníků. S ohledem na dynamický růst společnosti jsme navrhli řešení, které by splňovalo logistické požadavky a zvýšilo rychlost distribuce a možnosti /potřeby pro rostoucí online maloobchod. Jedná se o jednu z největších transakcí svého druhu v Polsku za poslední roky. Konsolidací aktivit v Prologis Park Janki a ztrojnásobením pronajatého prostoru zdůrazňuje EURO-net význam lokality a hodnotu naší prozákaznické strategie,“ říká Kamila Pruk, senior leasing office Prologis Polsko.

Park přátelský k zaměstnancům

Rozšířený Prologis Park Janki bude nejen moderním a udržitelným distribučním centrem, ale také přátelským místem pro zaměstnance. Park bude disponovat dostatečným počtem parkovacích míst a přístřešky na kola, stejně tak jako autobusovou zastávkou dostupnou pouhých 500 metrů od parku pro ty, kteří využívají veřejnou dopravu.

Kancelářské prostory parku byly navrženy tak, aby zajistily příjemné pracovní prostředí a přátelskou atmosféru. Většina kanceláří tak bude přístupna výtahy a otevřený prostor nabídne dostatek denního světla. Byly navrženy zimní zahrady, zatímco venku zaměstnanci naleznou zeleň se stromy a keři, které budou vysazeny i podél ulice Rodzinna.

Důvěra, Made in Prologis

Víme, že naši zákazníci chtějí spolupracovat s důvěryhodným partnerem, který sdílí jejich hodnoty a plní své sliby. Poznat a porozumět zákazníkům zabere čas, který se ale promění v plnohodnotnou spolupráci a společné budování jejich podnikání. Ať už se jedná o projektování našich budov s ohledem na budoucí potřeby, nebo místo, v němž zaměstnanci našich zákazníků pracují, důvěra… je Made in Prologis.

Zdroj/foto: Best Communications

Related Posts