15 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Prešovská EPERIA se dostala do TOP 6 nejzelenějších nákupních center na světě

EPERIA Shopping Mall, hlavní nákupní destinace Prešova, má oficiální titul nejzelenějšího nákupního centra na Slovensku. Projekt z dílny společnosti J&T Real Estate (JTRE) získal prestižní certifikát BREEAM Excellent v nejaktuálnější schématu BREEAM International New Construction 2016 a stal se tak jedním ze šesti nákupních center ve světě, které se mohou pochlubit takovým vysokým mezinárodním ekologickým hodnocením.

„Je to výborná zpráva, že se nám podařilo splnit přísné podmínky stupně Excellent a zařadili jsme se tak s Eperiou na světovou úroveň, co se týče ekologického přístupu budování a provozování nákupních center. EPERIA přinesla už při otevření nový standard v oblasti dopravy a mobility. Obchodní centrum je zcela bezbariérové, nabízí nabíječky pro elektromobily, díky instalaci včelína, hmyzího hotelu, ptačích budek a budek pro netopýry podporuje biodiverzitu,“ vyjmenoval některé environmentální aktivity centra Peter Piš, vedoucí oddělení leasingu JTRE.

JTRE – Obchodní centrum EPERIA, Prešov SK

Součástí zeleného přístupu je i rozvoj místní komunity. Ve spolupráci se samosprávou vybudovala EPERIA na nedalekém sídlišti pro obyvatele moderní outdoorové workoutové hřiště a přímo při obchodním centru postavila dětské hřiště, které patří k nejnavštěvovanějším v Prešově.

EPERIA Shopping Mall

EPERIA Shopping Mall s 93 provozovnami a celkovou pronajímatelnou plochou 21 970 čtverečních metrů se nachází v obchodní zóně na sídlišti Sekčov. Otevřená byla koncem listopadu 2017 a už za první rok dosáhla návštěvnost 3,5 milionu lidí. Dominantou je centrální náměstí otevřeno přes dvě podlaží, které poskytuje prostor pro zajímavé kulturní, společenské a sportovní akce.

Obyvatelé severovýchodu Slovenska, ze spádové oblasti zahrnující 330 tisíc lidí, přicházejí do EPERIA za značkami jako H & M, C & A, Lindex, New Yorker, Guess and PEPE Jeans, Betty Barclay, A3 Sport, ECCO, EXI sport, CCC, Tchibo či Flying Tiger Copenhagen. Doplňují jejich potraviny Fresh Supermarket, kavárny, bary, puby, restaurace, pobočky bank a telekomunikačních operátorů či nejmodernější provoz České pošty.

Úspěšné fungování centra potvrzuje i příprava jeho rozšíření o dalších 10 tisíc čtverečních metrů na třech podlažích. Extenze přinese nové značky, fitness centrum, kina a gastro provozy včetně samostatně stojící provozu Burger King. V rámci druhé etapy také přibude k současným 561 dalších 200 parkovacích míst a zastávka MHD přímo u nákupním centru. Otevření rozšíření je plánováno na třetí narozeniny EPERIA Shopping Mall na podzim 2020.

Zdroj/foto: J&T REAL ESTATE, a. s.

Related Posts