15 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

IMMOPARK Žilina se rozrůstá. Generálním dodavatelem objektů je HSF System SK

V moderním průmyslovém parku IMMOPARK Žilina vyroste další objekt o rozloze 11 500 m2. Generálním dodavatelem nových průmyslových prostor je žilinská stavební společnost HSF System SK. Investorem a developerem je Erste Group Immorent Slovensko. Dokončení je plánováno na září 2020.

Hlavním nájemcem, přibližně 30% celkové plochy, v tomto připravovaném objektu Z2 bude společnost Démos trade, která využije nové prostory na skladování a prodej dílů na výrobu nábytku a kování. Zbývající část objektu s plochou cca 8 000 m2 plánuje investor pronajímat společnostem z oblasti logistiky a lehké průmyslové výroby. Součástí objektu jsou zpevněné plochy, vnější infrastruktura budovy a prodloužení přístupové cesty. Investice by mohla přinést 100 až 200 nových pracovních míst.

„Projekce část realizujeme interně s pomocí BIM nástrojů Revit. Výhodou tohoto systému je efektivní koordinace, prezentace a realizace případných klientských změn,“ říká Tomáš Kosa, jednatel společnosti HSF System SK a dodává: „Stejný nástroj jsme využili i při výstavbě předchozích objektů v tomto průmyslovém parku.“

HSF SYSTEM SK – IMMOPARK Žilina, Hala Z2A, vizualizace – 3D pohled

V únoru tohoto roku zde společnost HSF System SK dokončila generální dodávku objektu Z2a o rozloze asi 9 500 m2, který je v současné době již plně pronajatý pro klienta LIBEX. Při výstavbě celého objektu byly použity nejnovější stavební materiály, postupy a poznatky. Celá stavba byla dokončena během osmi měsíců. Žilinská stavební společnost byla v této lokalitě dodavatelem i distribučního centra pro společnost DPD.

„Jsme velmi rádi, že po dokončení druhé haly Z2a můžeme plynule pokračovat v přípravě prostor pro dalších nájemců. Výstavbou další haly Z2 se z lokality u letiště v Dolním Hričově stává významné centrum pro logistiku a průmysl na budoucí významné dálniční křižovatce v žilinském regionu. V průmyslovém parku by mohlo být zaměstnáno 400 až 500 lidí,“ říká Marián Kováčik, projektový manažer Erste Group Immorent Slovensko.

Rozloha průmyslové zóny IMMOPARK Žilina je přibližně 400 000 m2, z toho čistá pronajímatelná plocha bude po dokončení haly Z2 přibližně 25 000 m2. Pozemky určené k další development mají rozlohu 300 000 m2 a umožňují výstavbu dalších objektů s celkovou rozlohou přibližně 100 000 m2. V závislosti na skladby nájemců a uživatelů je odhadovaný počet budoucích pracovních míst v této lokalitě 2 až 4 tisíc. Developerem a vlastníkem parku je společnost Erste Group Immorent Slovensko.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s.

Related Posts