29 května, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

PROLOGIS staví v Poznani svůj třetí park

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, započal výstavbu budovy s jednotkami SBU
o celkové rozloze 13 000 metrů čtverečních ve svém novém parku Prologis Park Poznań III. Budova je ze 14 procent předpronajatá společnosti Euro-net, vlastníkovi mezinárodního maloobchodního řetězce RTV EURO AGD. Její dokončení je naplánováno na čtvrtý kvartál letošního roku.

Velikost dostupných jednotek se pohybuje v rozmezí od 1 600 do 1 800 metrů čtverečních. Navrženy jsou pro zákazníky, kteří hledají kombinaci malých, ale zároveň vysoce kvalitních kancelářských a distribučních prostor na městském území.

„Poznaň je v Polsku klíčovým trhem a nás těší, že můžeme zákazníkům nabídnout příležitost expanze právě
v této vysoce vyhledávané lokalitě,” uvedl Marcin Wronecki, manažer pronájmů společnosti Prologis pro Polsko. „Je to již naše třetí polská budova s jednotkami SBU, první dvě se nacházejí ve Vratislavi a Chorzówě, v tuto chvíli jsou plně pronajaté.“

„Naše budovy s SBU jsou díky svojí velikosti a umístění ideálními Last TouchTM prostory pro společnosti podnikající v oblasti e-commerce. Umožňují totiž rychlé a efektivní doručení zákazníkovi přímo do domu,” dodal Wronecki.

Prologis v oblasti Poznaně vlastní již dva logistické parky sestávající z více než 163 800 metrů čtverečních. Prologis Park Poznań III je situován na území města Poznaň v západní čtvrti Juników, 6 kilometrů od centra města nedaleko dálnice A2 spojující Berlín s Varšavou. V první fázi výstavby parku vzniknou dvě moderní logistické budovy o velikosti 60 000 metrů čtverečních. Park nabídne i prostor pro další potenciální expanzi na ploše až 90 000 metrů čtverečních.

Prologis je s více než 2,3 milionu metrů čtverečních logistických prostor vedoucím poskytovatelem distribučních nemovitostí v Polsku (k 30. červnu 2018).

Zdroj/foto: BEST Mediální společnost, s.r.o./Prologis, Inc.

Related Posts