9 června, 2023
Zajímavosti ze zahraničí

Promenaden Hauptbahnhof Leipzig: Nákupní centrum na největší terminálové stanici v Evropě podstoupí program obnovy ve výši 30 milionů EUR

V nadcházejících dvou letech bude velkolepé centrální nádraží „Promenaden“ rozsáhle zrekonstruováno a modernizováno. Za tímto účelem společnost ECE uplatní jedinečnou architektonickou koncepci, která nabídne cestujícím, návštěvníkům a lidem v Lipsku nové nákupní zážitky a vzrušující místa, kde budou moci strávit čas. Tři podlaží centra budou motivovány podle nejdůležitějších nákupních potřeb svých zákazníků. Modernizace bude zahrnovat 70 nových a rekonstruovaných obchodů a restaurací. Kromě toho, že přinese mnoho nových, bude mnoho stávajících obchodů rekonstruováno tak, aby se objevilo v nejnovějším designu své značky. Majitelé nákupního centra, DWS spravovaného fondu a ECE / rodiny Otto, stejně jako nájemci, do roku 2019 investují do obnovy celkem přibližně 30 milionů eur a rozsáhlý balíček opatření, které výrazně zvýší kvalitu pobytu a nejmodernější design celého centra.

Nová koncepce prodejních ploch připomínající nákupní motivy

Renovace se zaměřuje zejména na restrukturalizaci jednotlivých podlaží centra. Jejich nový design bude připomínat maloobchodní nabídky na každé úrovni. Nabídky na přízemí a na nábřeží se zaměřují na klasický nákupní segment a stále více na potravinářské služby, které uspokojují potřeby cestujících a zákazníků v oblasti stravovacích služeb. Kromě rozšíření stávajících stravovacích služeb se upraví prostory historické čekárny, aby se zde vytvořilo místo s prémiovými službami stravování („casual dining“) a skvělou kvalitou pobytu pro cestující i zákazníky. V přízemí budou umístěny obchody a poskytovatelé služeb: patří mezi ně nové inovační cestovní centrum Deutsche Bahn, prodejna Deutsche Post, půjčovna aut, druhá toaleta a mnoho dalších služeb.

Noví nájemníci a atraktivní design

První změny v nájemním mixu lze už vidět v průběhu letošního roku : supermarket Alnatura (první obchodní společnost v Lipsku), řetězce pečiva Kamps a koncept tabáku a alkoholických nápojů Barbarino otevřeli nový obchod na Promenaden v první části roku 2018. Prodejce hraček NICI a parfumerie Thiemann se přestěhovali, pronajali větší nájemní jednotky a nyní prezentují své výrobky v přepracovaných obchodech. Prodejce spotřební elektroniky Saturno po rozsáhlé rekonstrukci prodejny prodává své výrobky v nově navrženém obchodě od 29. června. Další koncepce v centru, zejména v potravinářských oblastech, se budou v příštích měsících realizovat. Patří mezi ně první prodejna Campus Suite v Lipsku, ledový bar Dolce & Freddo a další restaurace a potravinářské koncepce, které si také pronajaly prostory v nákupním středisku.

Vedle renovace nájemních jednotek budou do architektury a designu nákupního centra nádraží vynaloženy značné investice. Patří mezi ně rekonstrukce podlahových ploch a stropů, modernizace klimatizace, osvětlení a bezpečnostní systémy, nová signalizace, nové posezení a salonky pro relaxaci a nový informační servis pro zákazníky.

„Renovováním a přepracováním centrální stanice chceme zachovat svůj status atraktivní lokality pro cestující i obyvatele Lipska. To nám také umožní se efektivně připravit na aktuální změny v maloobchodním průmyslu, „zdůrazňuje Thomas Oehme, ředitel střediska společnosti Promenaden, a dodává:“ Historické místo a pozice Promenaden z něj dělají místo, které prostě patří Lipsku. Jedná se o jedinečný uzel pro lidi z Lipska a jeho návštěvníky. Proto jsme se zaměřili na tento projekt modernizace a rekonstrukce „Hier began Lipsko“ („kde začíná Lipsko“). „

Hlavní nádraží v Lipsku je jedním z největších a nejúžasnějších železničních terminálů v Evropě. ECE v roce 1997 úspěšně revitalizovala tuto významnou železniční stanici, která je uvedena jako historická památka, a přeměnila ji na moderní dopravní uzel s integrovaným maloobchodním a servisním zázemím. Výhodou pro nájemníky a návštěvníky je centrální poloha a vysoká míra návštěvnosti: každý den přijde na Promenaden na hlavním nádraží v Lipsku 70 000 lidí.

Zdroj/foto: ECE Projektmanagement G.m.b.H. & Co. KG

Related Posts