27 května, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Forum Poprad mění majitele a jde opět do českých rukou

Společnosti Multi Corporation a česká GEMO Holding prodaly obchodní centrum Forum Poprad realitnímu fondu řízeného investiční společnosti ZFP Investments a MAT Corporation ze skupiny DBK. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších nákupních center na Slovensku.

Prodej zprostředkovala realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield. Transakce byla uzavřena dne 7. prosince 2018.

Jedno z nejmodernějších nákupních center na Slovensku Forum Poprad bylo otevřené v centru města v říjnu 2015 a je dominantním místem pro nákupy v Popradě a jeho širokém okolí. Ve spádové oblasti s dojezdem do 30 minut žije víc jak 215 000 obyvatel, přičemž centrum ročně přiláká téměř 6 miliónů návštěvníků. V plně obsazeném centru s pronajímatelnou plochou 22 500 m2 se nachází 120 nákupních jednotek a 450 parkovacích míst. Mezi hlavní nájemce patří New Yorker, H&M, Lindex, Cropp, Reserved, C&A, CCC, Intersport, Tesco a mnoho dalších.

„Akvizicí nákupního centra Forum v Popradě dochází k rozšíření portfolia ZFP realitního fondu o další významný projekt, který zabezpečí diverzifikaci investic do retailového segmentu,“ říká Ing. Vladimír Bencz, člen představenstva ZFP Investments. 

„Tento prodej opět potvrdil, že špičkové obchodní centra umístěné v centrech měst se těší nejen přízní zákazníků, ale i investorů,“ říká Alexander Rafajlovič, partner, investičního týmu ve společnosti Cushman & Wakefield, která při transakci zastupovala prodávající Multi Corporation a GEMO Holding.

Multi Corporation je vedoucí evropská integrovaná platforma služeb pro maloobchodní nemovitosti, která spravuje víc než 110 maloobchodních nemovitostí v Evropě a Turecku. Nabízí kompletní sortiment služeb včetně pronájmu, managementu obchodních center, marketingu, přestaveb, rekonstrukcí a právních služeb. 

GEMO HOLDING, a.s., člen koncernu GEMO je investorská společnost patřící do koncernu GEMO, přední české společnosti, která realizuje kompletní výstavbu na klíč v oboru pozemního stavitelství. Hlavním předmětem její činnosti je výstavba občanských, průmyslových a bytových nemovitostí, včetně zajištění infrastruktury. Dále se zaměřuje na projektovou a inženýrskou činnost. 

ZFP Investments, investiční společnost, a.s., je česká správcovská společnost, která vznikla strategickým spojením dvou úspěšných společností působících na slovenském a českém finančním trhu. Jedná se o slovenskou správcovskou společnost IAD Investments a českého finančního zprostředkovatele ZFP akademie. ZFP Investments tak zahrnuje oblast správy investic a aktiv a oblast finančních služeb. Více informací o společnosti naleznete na www.zfpinvest.com. 

Zdroj/foto: Cushman & Wakefield, s.r.o./GEMO a.s.

Related Posts