15 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Developerská skupina Top Estates expanduje na Slovensko

Na konci minulého roku dokončila vstup do významného projektu Portum Towers, který vyroste v pulzující mrakodrapové bratislavské čtvrti nazývané Downtown. Celková investice v rámci tohoto jedinečného rezidenčního projektu umístěného ve středu Bratislavy přesáhne 4,1 miliardy korun. Top Estates tímto naplňují svůj záměr působit a stavět v Praze, Brně a Bratislavě.

Projekt Portum je součástí takzvaného nového centra Bratislavy na pobřeží Dunaje, jehož ambicióznost doplní nadčasová architektura projektu a technické provedení.

„Díky své lukrativní poloze se jedná o jednu z nejprestižnějších adres v Bratislavě. Obdobný projekt nemá na Slovensku obdoby, jsme nadšeni z jeho jedinečnosti, kterou chceme dále zdokonalovat. Pro budoucí zájemce o byty připravujeme mnohé novinky, které chceme představit v následujících měsících. Je to pro nás další velká výzva, kdy budeme realizovat další prémiový projekt a těšíme se na ni,“ říká Petr Teplý, spoluzakladatel společnosti Top Estates.

Na projektu pracujeme již řadu měsíců a pro jeho realizaci jsme připravili tým profesionálů, kteří mají zkušenosti s podobnými stavbami ze zahraničí a patří mezi špičky ve svém oboru. Věříme, že bydlení v Portum bude pro všechny rezidenty prestižní záležitostí a stane se i skvělou investicí. Jsme opravdu rádi, že na slovenský trh vstupujeme právě s tímto projektem,“ vysvětluje Dušan Dvořák, spoluzakladatel Top Estates.

Dvě štíhlé výškové obytné věže projektu Portum vyrostou na exponovaném místě mezi dalšími mrakodrapy v exkluzivní části města, která posouvá Bratislavu do ligy velkoměst západního stylu. Polyfunkční rezidence nabídne svým obyvatelům nejen vysoký standard bytů a společných prostor, ale také nadstandardní služby jako například wellness, bazén a další.

V projektu se klade důraz na komfort, bezpečnost a bude dbáno i na akustické vlastnosti budovy pro zajištění co největšího soukromí rezidentů. Při výstavbě jednotlivých bytů bude možnost plnit konkrétní požadavky klientů, bytový mix není pevně stanoven. Nedílnou součástí projektu je i okolní park nabízející místo pro venkovní relaxaci. Stavba by měla začít ještě letos na podzim, dokončení je plánováno na přelom roku 2025 a 2026.

Developerská skupina Top Estates momentálně staví prémiový rezidenční komplex Barrandez-vous na pražském Barrandově, na podzim roku oznámila vstup i na brněnský trh, kde chystá tři projekty.

O skupině TOPESTATES

Nemovitostní skupina TOPESTATES se zaměřuje na prémiový rezidenční development a polyfunkční projekty. Její součástí je jak developerská, tak stavební firma. Působí v Praze, Brně a Bratislavě a aktivně připravuje rozvoj projektů v hodnotě 5 miliard Kč, které by měly nabídnout několik desítek tisíc kancelářských a retailových ploch a přes tisíc bytů.

Zdroj/foto: EMC a.s./Portum Towers s.r.o.

Related Posts