16 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Trei Real Estate otevírá osmý polský maloobchodní park pod značkou VENDO PARK v Dąbrowa Górnicza-Katowice

Trei Real Estate GmbH (Trei) s pokračující expanzí v Polsku. Správce nemovitostí a správce portfolia pro rezidenční a komerční nemovitosti působící v celé Evropě otevřel prodejní park v Dąbrowa Górnicza poblíž Katovic a Krakova v jižním Polsku. Objekt byl vyvinut společností Trei a má zůstat v portfoliu společnosti dlouhodobě. Maloobchodní park je provozován pod značkou VENDO PARK. Společnost Trei investovala celkem zhruba 9,2 milionu EUR do nemovitosti, která má celkový nájemný prostor 7 255 m2. Hlavním nájemcem je Biedronka, největší maloobchod s potravinami v Polsku. Dalšími známými nájemníky jsou TEDi (nepotravinářské), akce (nepotravinářské), KiK (textil), Hebe (drogerie), JYSK (domácí vybavení), Martes Sport (sportovní zboží) a čtyři další. Jedná se o první obchod TEDi v Polsku. Do parku VENDO se dostanete přímo z jedné z hlavních městských ulic Katowicka.

Pepijn Morshuis, generální ředitel společnosti Trei Real Estate, komentuje: „Rozšíření našeho portfolia polských maloobchodních parků se rychle rozvíjí. Objekt Dąbrowa Górnicza je již osmým podnikem VENDO PARK provozovaným v Polsku. Polsko nabízí velký potenciál pro maloobchodní parky, protože v malých a středních městech je jich značný nedostatek. Plánujeme rozvíjet další VENDO PARK a udržet je dlouhodobě. „

Dąbrowa Górnicza má přibližně 123 000 obyvatel a nachází se v bezprostřední blízkosti Katovic a Krakova. Město je významným místem pro výrobu a průmysl, přičemž přibližně 12 000 společností má tam místa včetně největšího polského ocelárny ArcelorMittal Poland.

V současné době má portfolio Trei 17 parků VENDO v Polsku, České republice a na Slovensku, v současné době se rozvíjí dalších deset center. Morshuis pokračuje: „Naším cílem je mít portfolio přibližně 50 maloobchodních parků.“

Nedávno se v Skierniewicích a Lodži (jak v Lodži) a Świdnici (Dolní Slezsko) otevřely Trei VENDO PARKS.

V rámci značky VENDO PARK plánuje, staví a provozuje maloobchodní parky v Polsku, České republice a na Slovensku. V roce 2013 byl v Nysě otevřen první park VENDO v Polsku. Dnes se jedná o Chełm, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Skierniewice, Łódź, Świdnica a nedávno Dąbrowa Górnicza. Vedle rozvoje maloobchodních parků provozuje Trei Real Estate v Polsku více než 100 komerčních nemovitostí, ve kterých provozuje prodejna potravin Biedronka.

Zdroj/foto: Trei Real Estate GmbH

Related Posts