26 března, 2023
Zajímavosti ze společnosti

Vzniká evropská asociace firem zaměřených na kanceláře. Českým a slovenským zástupcem je CAPEXUS

Společnost CAPEXUS, která navrhuje a realizuje kancelářské a obchodní prostory, se stala zakládajícím členem evropské asociace firem zabývajících se pracovním prostředím. Studio Alliance je odpovědí na rostoucí globalizaci: nájemcům a pronajímatelům dokáže prostřednictvím členských firem nabídnout své služby poradenství i návrhu a realizace kancelářských prostor ve 12 evropských zemí.

Asociace čerpá ze zkušeností jednotlivých členských firem, které realizovaly více než 5 000 projektů po celé Evropě.

„Podoba pracovišť se nyní dramaticky mění, role centrály se oslabuje a na významu nabývají pobočky v jednotlivých zemích. Cílem aliance je pomoci firmám kanceláře designově sjednotit a ulehčit proces předání hotových prostor,“ říká Karel Konečný, spoluzakladatel a jednatel firmy CAPEXUS.

BNP Paribas Real Estate: Výstavba kanceláří v Praze zatím pokračuje, skončilo ale období spekulativního developmentu

„Přestože se požadavky pronajímatelů a nájemců liší, obě skupiny se na své portfolio dívají strategicky v mezinárodní perspektivě. Díky alianci se firmy mohou spolehnout na to, že dostanou stejně kvalitní službu v kterékoli lokalitě, ať už uvažují o zřízení pobočky nebo změnu stávajících prostor,“ popisuje hlavní benefit Konečný.

Mezi hlavní služby členů Studio Alliance patří architektura a interiérový design, realizace interiérových vestaveb, interiérové vybavení a workplace consultancy. Právě poslední jmenovaná služba nabyde v nadcházejícím období na významu.

„S příchodem flexibilních kanceláří a častější práce z domova se podoba pracoviště výrazně mění. Nový přístup, výměna zkušeností a sdílení trendů v mezinárodním měřítku, které asociace poskytne, je tak důležitější než kdy jindy,“ komentuje Daniel Matula, spoluzakladatel a jednatel firmy CAPEXUS, která během 9 let na trhu vytvořila nové pracovní prostředí pro více než 400 firem. Mezi ně se řadí i nadnárodní značky jako je T-Mobile, Siemens, Hello bank! by Cetelem, Sodexo Pass nebo Regus, přičemž ročně CAPEXUS realizuje více než 130 000 m2 prostor.

Právě tyto faktory byly pro zahrnutí rozhodující: členské firmy byly vybrány na základě své velikosti, prokazatelné expertizy a délky působení na daném trhu. Stejně důležité byly i zkušenosti s mezinárodními klienty a globálními značkami.

Studio Alliance má 11 členů: Area Europe působící ve Velké Británii, Alternativ v Belgii, CAPEXUS v Česku a na Slovensku, CDB ve Francii, DIEM v Turecku, Ditt v Nizozemsku, DVM group v Maďarsku, IIS Space v Irsku, Il Prisma v Itálii, Morphoza v Rumunsku a Reesco v Polsku.

O společnosti CAPEXUS

CAPEXUS je předním hráčem na trhu komerčních interiérů ve střední Evropě. Pro klienty využívající kancelářské a obchodní prostory zajišťuje komplexní design & build služby sledující poslední trendy na poli architektury, technologií budov, prostorového uspořádání, change managementu a interiérového vybavení.

Více než 100 profesionálů, kteří se specializují na architekturu, design, workplace consultancy, stavební realizace, technologie budov a dodávku interiérů na klíč, vytvořilo během 9 let na trhu nové pracovní prostředí pro více než 400 firem od velkých korporací po mladé dynamické startupy. Ročně CAPEXUS realizuje více než 130 000 m2 prostor.

Zdroj/foto: CAPEXUS s.r.o.

Related Posts