22 července, 2024
Zajímavosti ze společnosti

NEWTON College se stěhuje do prestižních prostor v Kongresovém centru Praha

Realitní poradenská společnost JLL zastupovala NEWTON College při stěhování do nových prostor v Kongresovém centru Praha. Kromě vyhledání nového sídla této soukromé vysoké školy zajistila JLL také projektový management. Dceřiná společnost Tétris vypracovala pro prostory architektonickou studii. Škola v budově obsadí 1652 m2 s exkluzivním výhledem na celé město.

Hlavním důvodem přesunu do nové lokace bylo zajištění moderního studijního prostředí pro studenty i zaměstnance při současném zachování kvalitní a prémiové lokace se snadnou dostupností nedaleko centra města. Dokončení stavby je plánováno na srpen, aby se od září mohli v nových prostorách zabydlet studenti.

„NEWTON College v posledních několika letech neuvěřitelně roste. Studenti dnes vyhledávají kvalitní vzdělání v příjemném a podnětném prostředí. Tím, jak se zvyšuje počet našich studentů, zvyšují se i nároky na učebny a zázemí pro studium. Profesorský sbor a zaměstnanci školy se proto těší do nových prostor Kongresového centra Praha, které splňují ta nejpřísnější kritéria na moderní školu. Studenti určitě ocení i nedaleký park na Vyšehradě, kde mohou po studiu relaxovat, či sportovat,“ uvedl MUDr. Jan Mojžíš, rektor NEWTON College.  

„Pokud chcete být nejlepší soukromou vysokou školou v České republice, potřebujete nejen vynikající nabídku studijních oborů a kvalitní učitele, ale také exkluzivní lokalitu. A právě tu jsme pro našeho klienta v JLL zajistili,” uvedl Jan Mechl, National Director z oddělení zastupování nájemců.

„Kongresové centrum Praha se těší ze spolupráce s NEWTON College, která vnese do okolí budovy spoustu mladé energie a studentského ducha. Novými projekty a konferencemi zaměřenými na inovace se přibližujeme mladým lidem a novým nápadům a tak jsme rádi, že se nám i díky NEWTON College daří naplňovat naši strategii podpory vzdělanostní ekonomiky,“ uvedla Lenka Žlebková, obchodní a marketingová ředitelka KCP.

„Newton College bude sídlit v jedné z nejpozoruhodnějších budov v Praze, neofunkcionalistickém Kongresovém centru Praha. Umístit školu do existující budovy je složitějším úkolem například i z důvodu potřeby větších přednáškových místností, kterým většinou překáží konstrukční systém objektu,” uvedl Pavel Purnoch z oddělení projektového managementu JLL.

Soukromá vysoká škola NEWTON College byla založena v roce 2004. Vzdělání převážně v oblasti managementu a podnikání nabízí v Praze a Brně. Vedle vysokoškolského vzdělání v bakalářském programu poskytuje také manažerské studium a nejrůznější kurzy a rozšiřující programy.

Kongresové centrum Praha, kde bude mít NEWTON College nově své sídlo, má vynikající polohu v širším centru Prahy. Lokalita je snadno dostupná autem i různými typy městské hromadné dopravy včetně metra. Zastávka linky C Vyšehrad sousedí přímo s budovou kongresového centra. Okolí zajišťuje široké spektrum služeb včetně restaurací, kaváren a obchodů.

Zdroj/foto: Jones Lang LaSalle s.r.o./Titulní foto Prague Congress Centre

Related Posts