25 června, 2024
Zajímavosti ze společnosti

Barbora Ryšavá se stala novou manažerkou akvizic pozemků ve VGP

Developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP personálně posílil, když do funkce manažerky akvizic pozemků (Plot Acquisition Manager) jmenoval Barboru Ryšavou (37). Ta bude v nově vytvořené pozici primárně zodpovědná za vyhledávání a zajišťování vhodných lokalit pro budoucí výstavbu, čímž přispěje k dlouhodobé expanzi a růstu portfolia společnosti VGP.

„Pandemie koronaviru v posledním roce a půl zásadně navýšila podíl online nakupování na maloobchodních tržbách, což s sebou přineslo rostoucí poptávku firem po logistických nemovitostech jak v okolí velkých měst, tak i lokalitách mimo hlavní logistické uzly. Věříme, že skupina VGP je na toto dobře připravena, což nám umožní ještě více upevnit naši pozici na trhu. Tímto Barboru Ryšavou oficiálně vítáme v týmu a přejeme jí hodně pracovních sil a úspěchů,“ komentuje Matthias Sander, provozní ředitel VGP pro region střední a východní Evropy.

P3 Logistic Parks zaznamenala nejsilnější růst značky na evropském realitním trhu

Barbora Ryšavá se v oblasti realit pohybuje po většinu svého profesního života a může tak těžit z celkem 13leté praxe na trhu. Zkušenosti sbírala v řadě významných společností jako IKEA Centers, kde měla na starosti pronájem českého portfolia obchodních center, Ahold Czech Republic, ve které se podílela na expanzi tuzemských supermarketů a hypermarketů Albert, a dále AmRest, kde se posledních pět let starala o rozšiřování sítě poboček známých značek od KFC a Burger King přes Starbucks až po Pizza Hut v České republice.

O společnosti VGP

VGP je celoevropský developer, manažer a vlastník špičkových logistických a semi-industriálních nemovitostí. Provozuje plně integrovaný podnikatelský model s kapacitou a dlouhodobou expertizou napříč dodavatelským řetězcem. Společnost má rozvinuté portfolio pozemků o aktuální rozloze 7,65 milionu m² a strategicky se zaměřuje na výstavbu business parků. Společnost VGP byla založena v roce 1998 jako rodinný developer nemovitostí v České republice.

Dnes, s více než 300 zaměstnanci, VGP vlastní a provozuje aktiva v 12 evropských zemích, a to jak přímo, tak prostřednictvím společných podniků. V současné době má v portfoliu 80 parků v celé Evropě; v České republice se jedná o 14 parků, které jsou buď dokončené a pronajaté, ve výstavbě anebo v přípravě. K prosinci 2020 dosáhla hrubá hodnota aktiv skupiny VGP, včetně 100 % společných podniků, 3,84 miliardy EUR a čistá hodnota aktiv společnosti (EPRA NAV) 1,35 miliardy EUR. Společnost VGP je kótována na burze Euronext Brussels a na Pražské burze cenných papírů (ISIN: BE0003878957).

Zdroj/foto: Crest Communications a.s.

Related Posts