22 května, 2024
Zajímavosti ze společnosti

Z kanceláře v obýváku mezi přední hráče na trhu. Společnost 108 AGENCY oslavila deset let od svého vzniku

Dnes vás u vchodu do designových kanceláří 108 AGENCY přivítají díla předních českých streetartových umělců, uvolněná atmosféra a něco přes třicet pět dobře naladěných kolegů. Přesně před deseti lety to ale ve „stoosmičce“ vypadalo úplně jinak: kanceláří byl soukromý obývací pokoj a v něm sám Jakub Holec, dnešní většinový majitel a vizionář. Za poslední dekádu se přitom změnilo mnohem víc než prostory a počet lidí ve firmě. Z gaučového projektu vyrostla úspěšná poradenská společnost specializující se na pronájem, prodej a správu komerčních nemovitostí s širokým spektrem tuzemských i zahraničních klientů z oboru automotive, e-commerce, maloobchodu a velkoobchodu nebo státní správy.

Letos v září uplynulo deset let od chvíle, kdy Jakub Holec zaregistroval název 108 AGENCY v obchodním rejstříku. „Trh v roce 2009 procházel hlubokou krizí, a cítil jsem jedinečnou příležitost na něm něco nového vybudovat. Odešel jsem tehdy z korporátu proto, že jsem věděl, že chci dělat byznys po svém,“ vypráví o začátcích vlastního podnikání Jakub Holec.

Název tehdy zakladatel firmy vybral podle pořadí svých iniciál v abecedě a až později zjistil, že 108 je ve východních učeních šťastným číslem. „Ať již k růstu firmy šťastná číslovka přispěla, či nikoli, věřím, že za úspěchem stojí stejné nadšení z práce, které mě a tým stále pohání,“ doplňuje Holec. První kanceláře firma vybudovala v žižkovské Vlkově ulici o rok později. Ačkoliv se firma záhy stala terčem útoku lupičů zrovna ve chvíli, kdy probíhala záloha důležitých dat, a přišla také o veškeré technické vybavení, podařilo se jí rozšířit pole působnosti o další odvětví vedle průmyslu, a to o kanceláře, správu nemovitostí a investiční transakce, čímž se začala formovat full servis commercial real estate agentura, kterou dnes 108 AGENCY je.

Tým profesionálů, kteří chtějí dělat věci jinak

Už od samotných počátků směřoval Jakub Holec k vytvoření firmy, kde bude kromě profesionality důležitý také individuální přístup ke klientům, atmosféra a vztahy mezi lidmi v týmu, výsledky práce a především nekorporátnost. „Jsem velmi pyšný na to, že se nám společně podařilo vybudovat tým, který nejenže odvádí výtečnou práci, ale svým přístupem zároveň vytváří protiváhu k neosobnímu korporátnímu prostředí. Věřím, že se nám pomalu daří měnit komerční reality v přístupnější byznys, než jakým byl před deseti lety, když jsem agenturu zakládal,“ míní CEO firmy.

Největší firmy světa, ocenění a vlastní projekty

Ačkoliv původně Jakub chtěl mít agenturu pracující výhradně pro české firmy, zastupuje a pomáhá 108 AGENCY těm největším firmám světa – mezi její klienty patří například Panasonic, Škoda Auto, IKEA, LIDL, ale také většina předních českých ecommerce hráčů. Společnost také přináší do světa realit nové pohledy a řešení založené především na datech a technologiích. Tento přístup dokazují tři portály – NajdiKanceláře.cz, Investuj.cz a SKLADUJ.cz – jež si našly na trhu velmi rychle své místo a právě na těchto portálech stojí část úspěchu firmy. Po čase tak přišla první významná ocenění – k Best Local Real Estate Agency později přibyla cena Best Warehouse Power Broker či Best Warehouse Lease v rámci CIJ Awards. Desetileté jubileum pak přineslo cenu Best Warehouse Power Broker Team v rámci prestižních HOF Awards.

Vlastní projekty a expanze na východ

Důležitou součástí 108 AGENCY jsou také vlastní „startupy“. Prvním projektem se od roku 2017 stala platforma TheProstor.cz, která se specializuje na krátkodobé pronájmy atraktivních míst v Praze. Druhým projektem je pak BigBox Locator (BigboxLocator.com), který nabízí databázi velkých logistických hal nad 40 000 m² ve střední a východní Evropě. Posledním přírůstkem je personální agentura Edgar Baker, která díky znalosti 108 AGENCY umí nejefektivněji pomoci průmyslovým podnikům najít ty nejkompetentnější zaměstnance.

Rychlý růst a rozvoj společnosti se podle všeho nezastaví ani v budoucnosti, firma už brzy plánuje expandovat do oblasti jihovýchodní Evropy. Již nyní analyzuje příležitosti na trhu v Maďarsku, Rumunsku a především v Srbsku, kde chce brzy založit pobočku. S tím samozřejmě souvisí posilování pozice firmy na současných trzích, kde velmi úspěšně konkuruje nadnárodním firmám působícím v komerčních nemovitostech a především pak v průmyslových pronájmech. Klíčové bude také prohloubení spolupráce s obchodními komorami nejenom v České republice.

10 let 108 AGENCY rok za rokem

 • 2009 – Jakub Holec zakládá firmu v obýváku
 • 2010 – první kanceláře, založení sesterské společnosti AMCR
 • 2011 – stěhování do větších kanceláří, rozšíření týmu
 • 2012 – založení investičního oddělení
 • 2013 – první zásadní transakce: prodej továrny po společnosti Panasonic společnosti CTP
 • 2014 – další portály firmy: najdikancelare.cz a investuj.cz
 • 2015 – ocenění Best Local Real Estate Agency v rámci CIJ Awards. Tým vstoupil do spolku SKLAD (SKLADUJ.cz). První transakce na Slovensku
 • 2016 – 108 AGENCY posílila slovenskou pobočku a získala cenu Best Warehouse Power Broker Team v rámci CIJ Awards. Překonala hranici 200 000 m² pronajatých ploch
 • 2017 – firma překonala 350 000 m² pronajatých ploch, začala přibývat i ocenění: obhájeno Best Warehouse Power Broker Team a navíc cena Best Warehouse Lease (obojí CIJ Awards). Vznik platformy Theprostor.cz
 • 2018 – vznik projektu BigBox Locator (bigboxlocator.com). Zároveň představení unikátního projektu WarehouseBid
 • 2019 – cena Best Warehouse Power Broker Team v rámci prestižních HOF Awards

O společnosti 108 AGENCY

108 AGENCY je realitně-konzultantská společnost, která se od roku 2009 zaměřuje výhradně na komerční nemovitosti. Na českém a slovenském trhu od svého založení zobchodovala „Sto osmička“ více než pět milionů čtverečních metrů. Klienti se na 108 AGENCY obracejí ohledně zprostředkování pronájmu a prodeje, investičního poradenství i marketingu a správy developerských projektů.

Do portfolia vlastních projektů společnosti patří portály skladuj.cz, theprostor.cz, najdikanceláře.cz či investuj.cz.

Ocenění 108 AGENCY:

 • 2019 HOF Awards v kategorii Best Warehouse Real Estate Agency
 • 2018 CIJ Awards v kategoriích Best Warehouse Power Broker Team a Best Real Estate Leadership
 • 2017 CIJ Awards v kategoriích Best Warehouse Power Broker Team a Best Warehouse Lease

Zdroj/foto: 108 AGENCY, a.s.

Related Posts