14 července, 2024
Administrativní centra a kanceláře

CSG přesídlí do projektu na míru od developera J&T

Czechoslovak Group (CSG) změní své sídlo a přestěhuje se do zcela nové budovy od J&T REAL ESTATE CZ, kterou bude mít zařízenou přesně podle svých potřeb. Karlínský prémiový projekt Red Court navržený CMC Architects tak získal nájemce už rok před svým dokončením.

Budova Red Court

Samotná budova Red Court má v osmi nadzemních podlažích přes 7 000 m2 kancelářských ploch a pyšní se certifikací udržitelnosti LEED GOLD. V centru pozornosti ale stojí člověk, takže ve standardu jsou otevíratelná okna s venkovními žaluziemi, střešní terasy, kolárna nebo sprchy na každém patře. Hlavní doménou je ale vnitřní modulární uspořádání, a tedy maximální flexibilita pro nájemce.

Colliers: Loni v Praze přibylo nejméně kancelářských prostor za posledních pět let

„Přesun na novou adresu nám umožní mít všechny zaměstnance naší skupiny pod jednou střechou, což významně zefektivní veškeré procesy. Zároveň mě těší, že zůstáváme v Karlíně, kde CSG působí dlouhodobě. Projekt Red Courtu nás oslovil tím, že splňuje všechny naše požadavky na kancelářské prostory od dostupnosti, kvalitního pracovního prostředí až po nejvyšší možnou ekologickou certifikaci budovy,“ říká David Chour, místopředseda představenstva Czechoslovak Group.

Do nové centrály se přesunou čtyři stovky pracovníků skupiny CSG, kteří působí v Praze. Projekt počítá jak s pevnými kancelářskými místy, tak se sdílenými pracovními místy pro případ potřeby zázemí pro zaměstnance a manažery mimopražských společností celé skupiny.

Red Court, vizualizace interiéru

„Obchod, kdy si jeden nájemce pronajme celou budovu, se nerodí každý den. Jde o prestižní holding firem převážně z Česka a Slovenska, takže jsem rád, že se nabídka s poptávkou protnula právě zde. Nová budova skupině Czechoslovak Group umí poskytnout potřebný klid a komfort, takže splnila i ty nejvyšší požadavky na nové sídlo,“ říká předseda představenstva J&T REAL ESTATE CZ Dušan Palcr.

Fasáda v netradiční cihlové barvě ctí průmyslovou historii místa a design budovy je provázán se sousedním komplexem Rustonky, který developer v uplynulých letech dokončil. V okolí najdou zaměstnanci veškerý komfort, který nabízí dnešní pulzující Karlín. Doslova pár metrů od Red Courtu jsou restaurace a služby, stejně jako metro Invalidovna nebo nástup na vltavskou cyklostezku. Plánovaný rozvoj Rohanského ostrova a okolí Palmovky do budoucna jen podtrhne atraktivitu lokality.

O společnosti Czechoslovak Group

CSG je průmyslově technologický holding s vývojovými, výrobními a obchodními společnostmi působícími zejména v aerospace, automotive, obranném a železničním průmyslu. Jeho nejznámějším členem je kopřivnická automobilka Tatra Trucks. CSG a její firmy rozvíjí svoje aktivity na poli společenské odpovědnosti. Jedná se o pomoc zdravotně postiženým a seniorům, podporu profesionálního či amatérského sportu, české kultury, technického vzdělávání, muzejnictví a také neziskových aktivit svých zaměstnanců. Významnými aktuálními projekty na tomto poli jsou například sponzoring HC Sparta Praha, otevření nového Muzea nákladních automobilů v Kopřivnici či projekt Tatra do škol, v jehož rámci studenti montují a zprovozňují vozidlo Tatra Phoenix. Holding se angažuje i v oblasti technologií snižujících uhlíkovou stopu a dopad na životní prostředí. Za tím účelem probíhá v Tatře vývoj těžkého vozidla s elektromotorem poháněným vodíkovými články a připravuje se projekt velkokapacitní výroby vodíku z obnovitelných zdrojů.

O společnosti J&T REAL ESTATE CZ

Za více než deset let působení na českém trhu realizovala J&T REAL ESTATE CZ projekty v hodnotě 15 miliard korun. Do portfolia dokončených a prodaných staveb patří například kancelářský komplex Rustonka, exkluzivní Rezidence Kampa, administrativní centrum Prosek Point nebo nová centrála J&T Banky. J&T REAL ESTATE CZ je součástí široké rodiny společností spřízněných s finanční skupinou J&T. Právě díky stabilnímu zázemí a zkušenému týmu odborníků se nebojí hledat prémiová řešení v čase a místě, která přetrvají další generace.

Zdroj/foto: PP Partners Prague/Foto – Red Court

Related Posts