22 července, 2024
Administrativní centra a kanceláře

Dynamica: Poslední kancelářský dílek vzkříšeného brownfieldu

Developer Penta Investments stále pokračuje v oživování brownfieldu Waltrovka v pražských Jinonicích. V areálu slavné bývalé továrny Walter Motors aktuálně dokončil budovu Dynamica, která svým budoucím nájemcům nabízí stylové prostory v pěkném prostředí jen 10 minut metrem do centra. Celková pronajímatelná plocha kanceláří činí 12 616 m2 a prostory lze přizpůsobit požadavkům nájemce tak, aby odrážely jeho firemní kulturu a styl práce.

Waltrovka – světový věhlas a pád

Svého času udělala Waltrovka díru do světa motorismu a letectví. V prostorách továrny Walter Motors bylo vyrobeno několik velmi úspěšných generací automobilů a leteckých motorů, z nichž některé ikonické stroje zaznamenaly velký úspěch také za hranicemi Československa. Není divu, že za svou inovativní práci a revoluční řešení získala továrna uznání.

Do sametové revoluce se v prostorách továrny vyráběly nejen licenční sovětské motory, ale také motory vlastního vývoje. V 90.letech ale začala továrna na sny upadat a po výrobní stránce již nebyla soběstačná. Postupně areál Waltrovky chátral, měnil majitele, až se společnost Penta Investments úspěšně ujala revitalizace brownfieldu a vdechla čtvrti nový život.

Atypický tvar předností

Dynamica je již třetí v pořadí dostavěnou kancelářskou budovou v jinonické čtvrti. Stejně jako prvně dokončená Aviatica svým tvarem připomíná tvar rotující vrtule a dohromady tak dotváří podobu celého projektu Waltrovka směrem k Radlické ulici. “Je v tom patrná snaha developera zachovat genius loci oblasti a vyzdvihnout slavné továrenské vývozní artikly,” doplňuje Tereza Míková, Consultant Office Agency, která se na tuto oblast specializuje.

“Velkou předností Dynamicy je právě atypický tvar podlaží. Ať už nájemce bude preferovat open space nebo naopak oddělené kanceláře, prostory se těmto požadavkům dokáží velmi elegantně přizpůsobit. Stejně tak developer myslel na dělení prostor pro mimopracovní a relaxační zóny. Věřím, že každý budoucí nájemce zde bude velice spokojen. Osobně bych volila prostory ve vrchních patrech, protože svým nájemcům nabízí krásný výhled na celou Prahu,” upřesňuje Tereza Míková.

Šetrnost k životnímu prostředí prioritou

Zodpovědně přistoupil developer také k výběru materiálů, zpracování veškerých interiérových prvků a využití efektivních technologií, které se vyznačují úsporností a ekologičností provozu. Díky tomu se Dynamica může pyšnit zelenou předcertifikací ve stupni LEED Gold. Odkaz slavné továrny uvidí nájemci a příchozí hosté rovněž při vstupu do budovy, centrální recepci totiž dominuje plně funkční letecký motor. Dále už to bude jen na nájemcích, jak si zvelebí své pronajaté prostory.

Město ve městě

Z oblasti, která dříve zela prázdnotou, se snahou developera stává živá čtvrť, která ctí historii místa a tradici, ale stále si drží moderní ráz. “Penta šikovně propojila administrativní a rezidenční zástavbu. V rámci areálu je také mnoho služeb a s dalšími investicemi, které Penta plánuje, tu vzniká takové město ve městě,” říká Tereza Míková.

Celý areál je velmi dobře dostupný všemi dopravními prostředky. V okolí jsou autobusové zastávky, zrekonstruovaná zastávka metra, díky které lze být v centru města do 10 minut, blízkost dopravní tepny Radlická zaručuje dobrou dostupnost autem a nedaleká vlaková stanice Praha – Jinonice propojuje čtvrť se západní částí Prahy. Mimo dostatku parkovacích míst se při výstavbě myslelo se zázemím také pro milovníky cyklistiky. Tyto výjimečné prostory budou vyhovovat všem těm, kteří hledají moderní prostory s výhodným nájmem v širším centru Prahy.

Zdroj/foto: CBRE s.r.o./Penta Investments, s.r.o.

Related Posts