23 dubna, 2024
Administrativní centra a kanceláře

Investiční společnost Redside prodala adminsitrativní budovu Avenir E v Praze 5

Společnost Investika koupila od investiční společnosti Redside prémiovou administrativní budovu Avenir E, která se nachází v oblíbené kancelářské čtvrti v Nových Butovicích v Praze 5.

Nemovitost jsme zakoupili počátkem roku 2016 v rámci transakce celého portfolia. Jednalo se o jedinou budovu z tohoto portfolia v méně významné lokaci. Od akvizice jsme se proto aktivně podíleli na jejím zlepšování. Tato transakce tak dokazuje nejen naši schopnost nakupovat, ale také efektivně a bezpečně řídit a úspěšně realizovat naše investice a zvyšovat jejich hodnotu. Nyní přišel čas využít našeho dlouhodobého úsilí, zhodnocenou budovu odprodat a znovu investovat do jiných aktiv s lepšími předpoklady návratnosti,“ uvedl Tomáš Berka, manažer fondu ve společnosti REDSIDE, správcovská společnost.

„Společnost JLL je hrdá na to, že zastupovala společnost Redside v celém procesu prodeje budovy Avenir E. Transakce je vynikajícím příkladem rostoucí aktivity domácího kapitálu na českém trhu. V případě prodeje této nemovitosti totiž byli prodejce i kupující oba českými investory,“ řekl Jiří Horák, senior investiční analytik v oddělení kapitálových trhů JLL.

Jiří Horák

Avenir E je samostatná kancelářská budova, která je součástí komplexu Avenir Business Park. Budova o rozloze 6 700 m2 byla dokončena v roce 2008 a za tento rok také získala ocenění “Best of Realty”. Budovu tvoří 5 nadzemních podlaží s kancelářskými prostorami. Nájemcům je k dispozici i prostorné parkoviště. Lokalita, kde se budova Avenir E nachází, je snadno dostupná městskou hromadnou dopravou i autem. Okolí komplexu nabízí také širokou škálu občanské vybavenosti v docházkové vzdálenosti.

Během této transakce zastupovala prodávající investiční společnost Redside společnost JLL, která transakci zprostředkovala. Právní poradenství zajistila společnost bpv Braun Partners, daňové a finanční poradenství společnost ASB Group a společnost Sentient poskytla odborné technické znalosti.

Zdroj/foto: Jones Lang LaSalle s.r.o.

Related Posts