25 června, 2024
Administrativní centra a kanceláře

OBERMEYER HELIKA úspěšně pokračuje s projektem Rustonka

Architektonická a projekční společnost OBERMEYER HELIKA a.s. aktuálně dokončuje na pozici projektanta Administrativní budovy Rohanské nábřeží (Rustonka 2) práci, které se věnuje od roku 2017. Dne 23. června proběhla úspěšná kolaudace a v OBERMEYER HELIKA nyní finalizují dokumentaci skutečného provedení stavby. Developerem projektu je společnost J&T REAL ESTATE CZ. Ta administrativní budovy už předala budoucím uživatelům, společnosti J&T Banka, a.s.

„Na projektu administrativních budov RUSTONKA 1C a RUSTONKA 2 se podílíme již pátým rokem. Konkrétně u budovy 2 jsme se věnovali činnostem jako řešení statiky, koordinace technických rozvodů, ale také přípravě tendrové dokumentace fit-outů, tedy prostor pro budoucí nájemce,“ komentuje dlouhodobou spolupráci na projektu Josef Knížek, vedoucí projektu OBERMEYER HELIKA a.s. „Pro generálního dodavatele projektu CMC jsme zastávali funkci hlavního inženýra projektu. Nyní dokončujeme dokumentaci skutečného provedení stavby,“ doplňuje Josef Knížek.

Osmipodlažní budova Rustonka bude využita J&T Bankou

Novostavby jsou součástí komplexu administrativních budov Rustonka v Praze 8 – Karlíně na místě bývalého areálu Pražské strojírny Rustonka. Nabízí moderní a flexibilní kancelářské, obchodní a gastronomické prostory na ploše 30 000 m2 v obou budovách. Osmipodlažní budova Rustonka 2 s plochou 16 000 m2 bude plně využita J&T Bankou. Kapacita kanceláří čítá cca 750 pracovních míst. Zde OBERMEYER HELIKA a.s. pracovala nejenom na Shell & Core, ale zároveň také na fitoutech pro budoucího nájemce. Uspořádání vnitřních prostor bylo navrženo na míru společnosti J&T Banka dle konkrétních požadavků zaměstnanců a potřeb společnosti.

CIMEX GROUP pověřila Savills správou a pronájmem portfolia 12 komerčních nemovitostí v České republice

Budovy nabízí komfortní administrativní plochy v nadzemních podlažích. Přízemí staveb jsou řešena jako veřejně přístupná a návštěvníci zde mohou využívat nabídku služeb, jako jsou restaurace, kavárna a obchody. V podzemních podlažích jsou umístěny garáže, skladovací prostory a technologické zázemí budov. Část technologií je realizována také na střeše budov. Významnou část střechy zaujímají pobytové terasy pro zaměstnance. Administrativní budovy byly navrženy tak, aby splňovaly podmínky pro získání certifikace LEED Gold.

O OBERMEYER HELIKA

Společnost OBERMEYER HELIKA a.s. patří k největším architektonickým, projekčním a stavebně-poradenským kancelářím v ČR. Poskytuje komplexní služby v oblasti architektury, projektování, konstrukcí a dopravních staveb, šetrných budov, projektového managementu a odborného technického poradenství. Na českém i slovenském trhu je firma jedním z lídrů projektování ve 3D a modelování staveb systémem BIM. Do širokého portfolia projektů, na kterých se společnost OBERMEYER HELIKA podílela, náleží rezidenční komplexy, obchodní centra, kancelářské budovy, budovy pro státní správu, kulturní instituce, objekty sloužící zdravotnictví a lázeňství, církevní objekty, stavby pro školství, průmyslové a logistické areály i stavby dopravní infrastruktury a letišť. Mezi její nejvýznamnější reference se řadí například Nové divadlo v Plzni, O2 Arena, obchodní centra Quadrio, Černý Most a Chodov, Základní škola Roztoky či dětské oddělení Fakultní nemocnice Motol. Má také bohaté zkušenosti s přípravou urbanistických studií v ČR i v zahraničí. Společnost s původním názvem Helika své podnikání v České republice rozběhla v letech 1990−1991 a od května 2004 rozšířila své aktivity na Slovensko a otevřela pobočku v Bratislavě. V červnu 2007 se stala součástí nadnárodní skupiny Obermeyer, která patří k největším projekčním kancelářím v Evropě s celosvětovou působností.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s.

Related Posts