22 července, 2024
Administrativní centra a kanceláře

Skanska se vrací na Prahu 4 a zahajuje stavbu kancelářského projektu Parkview na Pankráci

Skanska zahajuje výstavbu administrativního centra Parkview, které pochází z dílny předního světového architektonického studia Richard Meier & Partners. Devítipodlažní budova, která nabídne téměř 16 000 m2 nejmodernějších kanceláří, upoutá čistými liniemi a jemnou bílou fasádou. Dokončení projektu se plánuje na první čtvrtletí roku 2020.

„Parkview je naším druhým projektem, který na pražské Pankráci stavíme. O administrativní prostory v této prémiové lokalitě je trvale velký zájem. Kromě kanceláří špičkové kvality v Parkview připravujeme i velkou střešní terasu s posezením, kde si nájemci budou moci užít krásný panoramatický pohled na celou Prahu. Chceme, aby se lidem v Parkview nejen dobře pracovalo, ale mohli zde i příjemně relaxovat,“ říká Alexandra Tomášková, ředitelka Skanska Property Czech Republic.

Devítipodlažní Parkview vyrůstá od začátku dubna 2018 v Praze 4 v ulici Pujmanové, poblíž nákupního centra Arkády Pankrác. Parkview upoutá především svou bílou fasádou. Čistou bílou plochu pravidelně narušují balkónky, které jsou umístěny od druhého do sedmého patra. Jsou estetickým prvkem, který má však i své praktické využití – budou sloužit nájemcům daného patra pro odpočinek.

„Fasáda obsahuje také unikátní systém vnějšího stínění, který je tvořen 3D prvky z perforovaného hliníku. Toto jedinečné řešení zaručuje nájemcům příjemné pracovní prostředí bez přílišného oslnění sluncem a zároveň přispívá k úsporám energie.“ říká Petr Houska, projektový manažer Parkview.

Půdorys budovy Parkview má tvar písmene U a nabízí hned několik předností. „Ze zkušeností víme, jak lidé pracující celý den v kanceláři, ocení přirozené světlo. Chtěli jsme, aby se Parkview stalo synonymem pro prosvětlený a vzdušný prostor. Díky půdorysu ve tvaru písmene U budou mít tamější kanceláře po většinu dne téměř 100 % přirozeného osvětlení. Vnější i vnitřní fasáda budou prosklené. Uvnitř komplexu počítáme s designovými prvky, které interiér odlehčí. Patří k nim například schodiště, které povede z atria až do 4. patra.“ uvádí dodává Tomášková.

Ve velkorysém atriu budovy vznikne veřejný prostor se zapuštěným ostrůvkem, tzv. sunken courtyard, který bude obklopen stromy a zelení. Vznikne tak další prostor k relaxaci, zklidnění mysli i práci mimo kancelář. Pro tyto účely budou moci nájemci využít i zmíněnou střešní terasu, která nabídne dech beroucí výhledy na přilehlý park i centrum města.

Ve svých projektech Skanska pokračuje v zavádění mnoha inovativních prvků a každá budova je tak víc a víc technologicky pokročilá. Projekt Parkview nebude výjimkou. Uživatelé budovy tak budou mít například možnost využít všech služeb v budově i blízkém okolí pomocí speciální mobilní aplikace.

Skanska se etablovala jako přední developer trvale udržitelných komerčních nemovitostí. Také pro Parkview bude usilovat o nejvyšší certifikát LEED Platinum a o certifikát WELL Gold, který hodnotí kvalitu vnitřního prostředí po uvedení do provozu z pohledu nájemců.

Budova byla od počátku projektována v systému BIM (Building Information Management), který umožňuje velmi přesně řídit stavbu, vypočítat a sledovat náklady na realizaci, ale také modelovat budoucí prostory jednotlivých nájemců a po uvedení do provozu budovu efektivně spravovat.

Zdroj/foto: Skanska a.s./

Related Posts