22 července, 2024
Architektura a design

Moderní průmysl se prolíná s uměním. Accolade zahajuje soutěž o nejlepší nástěnný design, který vyzdobí zeď v parku v polském Bělostoku

Skupina Accolade se rozhodla vyhlásit soutěž o design nástěnné malby, která vyzdobí část místní opěrné zdi v moderním parku v Bělostoku a promění ji tak v malé umělecké dílo. Partnerem soutěže je Technická univerzita v Bělostoku. V porotě, která vybere ta nejlepší díla, zasednou mimo jiné proděkan pro rozvoj a spolupráci Vysoké školy technické dr. Ing. arch. Adam Jakimowicz a doktor výtvarných umění, malíř nástěnných maleb a zakladatel Gdaňské školy nástěnné malby Rafał Roskowiński. Dr. Roskowiński bude rovněž odpovědný za realizaci vítězného projektu na jaře příštího roku.

„Odpovědný přístup ke světu kolem nás je pilířem naší firemní kultury. V Accolade usilujeme o to, aby parky byly nejen šetrné k životnímu prostředí, ale působily přátelsky. Velmi nás těší, že můžeme zkrášlit náš park v Bělostoku za pomocí skutečných profesionálů a talentovaných umělců. I proto jsme se rozhodli stát se partnery Technické univerzity v Bělostoku v rámci East Design Days, akce, která má za cíl hledat hlavní roli dnešního designu ve společnosti také podporovat mladé umělce. V rámci tohoto partnerství jsme se rozhodli vyhlásit soutěž o nástěnnou malbu, která rozzáří zeď v našem parku v Bělostoku,“ říká Małgorzata Więcko, vedoucí správy majetku společnosti Accolade Polsko.

Průmyslové a logistické odvětví v zemích střední a východní Evropy se stalo jedním z nejvyhledávanějších typů aktiv od roku 2019

Účastníci soutěže mají za úkol navrhnout nástěnnou malbu, která nějakým způsobem odkazuje na historii či současné aktivity skupiny Accolade. Odborná porota nejprve vybere z přihlášených ty nejlepší projekty a samotného vítěze poté zvolí nájemci a pracovníci samotného parku. Autor vítězného návrhu obdrží peněžní odměnu v hodnotě cca. 30 000 korun a zároveň i možnost podílet se na realizaci svého návrhu. S tím mu na jaře pomohou i studenti Technické univerzity v Bělostoku. Celý proces bude probíhat pod supervizí Dr. Rafala Roskowinskiho.

Accolade – Průmyslový Park Szczecin, Polsko

„Oceňujme možnost využití praktických dovedností studentů v realizaci konkrétního projektu. Věřím, že jak studenti naší univerzity, tak i vítěz soutěže, budou malbu považovat za skvělou příležitost ukázat naplno svůj talent. Jsem velice rád, že umění se dostane i na takto neobvyklé místo a každý den potěší oči všech zaměstnanců parku,“ dodal Dr. Arch. Adam Jakimowicz z Technické univerzity v Bělostoku.

O společnosti Accolade

Accolade Holding, a.s. poskytuje prvotřídní infrastrukturu pro podnikání v Evropě. Nejčastěji pro nájemce světových značek z oblastí e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V České republice, Polsku, Německu a na Slovensku vlastní síť 26 industriálních parků s certifikací BREEAM zaručující udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí.

Do budoucna plánuje vybudovat polygon pro vývoj a certifikaci vozidel s autonomním řízením. Za více než devět let existence vytvořila společnost portfolio komerčních nemovitostí o rozloze přesahující 1,3 mil. m² v hodnotě téměř 1,134 mld. EUR. Neinvestuje pouze do výstavby nových projektů, ale také do revitalizace zanedbaných brownfieldů.

V roce 2019 jejich podíl v českém portfoliu vzrostl na 35 %, v Polsku je to dokonce 50 %. Celková plocha obnovených lokalit je cca 610 000 m2. V roce 2014 založila skupina fond prvotřídních průmyslových nemovitostí Accolade Fund Sicav, do kterého mohou investovat kvalifikovaní investoři a podílet se tak na rozvoji moderního průmyslu. V roce 2017 koupila skupina provozovatele druhého nejfrekventovanějšího letiště v České republice, Brno-Tuřany.

Accolade – Brno Airport Park

Dynamický růst a udržitelný průmysl je pro Accolade prioritou. I díky tomu se v roce 2019 stala skupina nejrychleji rostoucí firmou v České republice a byla zařazena do TOP 5 nejrychleji rostoucích firem v Evropě v rámci segmentu nemovitostí. Accolade chce jít příkladem nejen v podnikání, ale také v rámci společenské odpovědnosti.

Součástí firemní kultury je být důvěryhodným a odpovědným partnerem. Několik let podporuje chráněné bydlení a sociálně terapeutické dílny obecně prospěšné organizace Mela, dále pak projekty z oblasti vědy (Ceny Neuron), kultury (Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary) i sportu (Česká spořitelna-Accolade cycling team) a ve spolupráci s regionálními samosprávami se podílí na rozvoji lokalit, ve kterých působí.

Zdroj/foto: AMI Communications/Accolade Holding, a.s.

Related Posts