14 dubna, 2024
Investice a rozvoj

ZDR Investments kupuje retail park KORZO Komárno

Nemovitostní fond ZDR Investments SICAV a.s. realizoval nákup nově vybudovaného retail parku. Jedná se o další nemovitost na Slovensku, retail park KORZO Komárno.

KORZO Komárno je nejnovější retailový park města na soutoku Váhu a Dunaje. Nachází se v ulici A. Jedlíka v sousedství prodejny potravin LIDL. Celková pronajímatelná plocha retail parku je 4.494 m2. Mezi největší nájemce zde patří CCC, GATE, dm drogerie, JYSK, Orion, TEDi a Slovenská sporitel’ňa.

ZDR Investments investuje přes čtvrt miliardy korun do nákupu dalších prodejen potravin

O skupině ZDR Investments

Investiční fondy ZDR Investments investují finanční prostředky svých zakladatelů a dalších investorů, získaných z úpisů investičních akcií. Nemovitostní fond ZDR Investments SICAV a.s. je fond kvalifikovaných investorů a investuje zejména do retailových nemovitostí diskontního typu. Nemovitostní fond ZDR Investments Public SICAV a.s. je druhý fond, založený v říjnu 2019, který navazuje na zkušenosti a úspěch fondu FKI, ale umožňuje investice pro širokou veřejnost. Zaměřuje se na investice do retailových a administrativních nemovitostí, a také do objektů pro logistiku a výrobu. Nemovitostní fondy ZDR Investments disponují licencemi České národní banky.

Zakladatelé skupiny ZDR Investments mají s akvizicemi, výstavbou, pronájmem, správou a prodejem komerčních nemovitostí více než 20leté zkušenosti. Nemovitosti nabývané fondy ZDR Investments jsou situovány na území České a Slovenské republiky a téměř plně obsazeny nájemci. K více než 40 nájemcům z řad renomovaných nadnárodních, ale i českých řetězců, patří německé skupiny REWE a Tengelmann, nizozemské skupiny Ahold a Action, dánský JYSK nebo logistické společnosti UPS a Schenker.

Portfolio skupiny nemovitostních fondů ZDR Investments obsahuje 28 nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou 72 tis. m2 v hodnotě 2,5 mld. Kč. Za období 01-12/2019 dosáhla výkonnost fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV a.s. +8,23 % a za období 01-05/2020 +3,50 %. Od uvedení fondu na trh v lednu 2018 dosáhl celkový výkon +20,81 %. Fond ZDR Investments Public SICAV a.s. dosáhl za období 11-12/2019 zhodnocení ve výši +4,45 % a od uvedení na trh v listopadu 2019 celkového zhodnocení ve výši 6,33 %. Nemovitostní fondy ZDR Investments se pravidelně umísťují na předních příčkách žebříčku TOP nemovitostních fondů, které zveřejňují Hospodářské noviny.

Zdroj/foto: ZDR Investments SICAV a.s.

Related Posts