25 června, 2024
Průmysl a logistika

Do Panattoni Pilsen Digital Parku míří společnost Ball

V novém Panattoni Pilsen Digital Parku na plzeňských Borských terasách vyroste v první fázi plně automatizovaný závod na výrobu stoprocentně recyklovatelných nápojových obalů. Jejím uživatelem bude americká společnost Ball, světový lídr v tomto odvětví. Investice vytvoří téměř 200 nových pracovních míst pro kvalifikovanou pracovní sílu. První budova vynikne řadou inovativních technologií a zabere třetinu připravovaného areálu. Společnost Ball ve stejné lokalitě zakládá vlastní vývojové centrum.

„Prestižní mezinárodní výrobce, který má pobočky ve 120 zemích světa, patří do výkladní skříně cirkulární ekonomiky a přináší výrobu koncového produktu s vysokou přidanou hodnotou i kvalifikovaná pracovní místa a minimální dopravní zátěž. Záměr společnosti Ball jako by vypadl z rozvojových dokumentů města a kraje, jejichž strategie směřuje k podpoře projektů s vysokou mírou automatizace s vlastním výzkumem a vývojem. Pevně věřím, že nová průmyslová zóna bude výhrou pro všechny – investory, sousedy, město i jeho okolí a také pro místní obyvatele. Budoucnost je za dveřmi a dnes jsme k ní udělali důležitý krok,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

CBRE: Rekordní poptávka po industriálních nemovitostech

Plně automatizovaný provoz bude obsluhován pouze kmenovými zaměstnanci s vyšší kvalifikací, bez využívání agenturních pracovníků. Doprava generována tímto projektem bude výrazně nižší oproti původnímu záměru jak v oblasti dopravy zaměstnanců, tak i v oblasti nákladní dopravy. Budova bude mít pouze 6 nákladových můstků, ačkoli původní rozsah projektu uvažoval až o 46.

Panattoni Pilsen Digital Park – Ball

V souvislosti se vznikem nové průmyslové zóny prožila Plzeň vloni v prosinci českou premiéru mobilní aplikace, která prezentuje připravovaný průmyslový park pomocí rozšířené reality. Vyzkoušet si ji může každý – stačí si ji do mobilního telefonu či tabletu zdarma nainstalovat prostřednictvím QR kódu z vyvěšeného transparentu. Díky 3D modelu v aplikaci na místě uvidí vizualizaci nové průmyslové zóny Panattoni Pilsen Digital Park v reálné velikosti. Aplikaci vytvořil start-up AKULAR, prémiový poskytovatel inovativních vizualizačních služeb v rozšířené realitě.

Společnost Ball je největším světovým výrobcem hliníkových nápojových plechovek. Specializuje se na produkci tzv. nekonečně recyklovatelných obalů, které reprezentují vzorový příklad cirkulární ekonomiky. Odběrateli jsou pivovary a výrobci nealkoholických nápojů z celého světa.

Panattoni Pilsen Digital Park je koncipován tak, aby nájemcům v moderních budovách umožnil nainstalovat a provozovat sofistikovaná automatizovaná zařízení využívající nejmodernější technologie k minimalizaci dopadů na životní prostředí. Předpokládá využívání kyberneticko-fyzikálních a robotických systémů, realizaci provozů z oblasti výzkumu a vývoje i výrobu koncových produktů. Cílem je také vytvořit vysoce kvalifikovaná pracovní místa pro absolventy vysokých škol. Rozsáhlý brownfield o rozloze 28 hektarů je momentálně prázdný. Kvalitní infrastruktura je však v dosahu a vhodně navazuje na okolní průmyslové provozy. Záměr je v souladu s aktuální rozvojovou strategií města Plzeň.

O společnosti Panattoni

Panattoni Europe je developer průmyslových ploch. Od zahájení své činnosti v roce 2005 dokončila společnost projekty o celkové rozloze více než 7,5 milionů m² v Polsku a v České republice. Jejim cílem je podpořit místní podniky tím, že jim poskytují multifunkční areály pro skladování a výrobní činnost, přizpůsobené na klíč požadavkům klientů. Pro rozšíření jejich aktivity kupují pozemky, a to v rámci nejstrategičtějších oblastí v dané zemi. Poskytují poradenství při každé fázi investičního procesu.

Nabízí průmyslové, skladové a kancelářské plochy. Specializují se na stavby na klíč (build-to-suit – BTS), které přesně odpovídají požadavkům jednotlivých klientů. Jejich portfolio parků nabízí prostory a pozemky po celé České republice k okamžitému pronájmu.

Jako správci zařízení nabízí komplexní administrativní a provozní služby: 24-hodinové zabezpečení, zajištění údržby, výkonnost technického vybavení a také profesionální vzhled parků. Mezi klienty Panattoni patří velké mezinárodní společnosti jako: Amazon, DSV, Kion Group, Assa Abloy, Lear Corporation, Simoldes Plasticos, Steelcase, Ideal Automotive, Leoni, GEA, DHL, BWI, HP Tronic.

Panattoni Europe má kanceláře v České republice, Německu, Lucembursku, Nizozemí, Polsku a Rumunsku

Zdroj/foto: Panattoni Europe/Titulní foto – Panattoni Pilsen Digital Park

Related Posts