25 června, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

Zeitraum expanduje, otevírá servisované apartmány přímo u Václavského náměstí

Společnost Zeitraum, renomovaný specialista na ubytování pro studenty se sítí soukromých kampusů v Praze, rozšiřuje své pole působnosti o další segment. Nově se zaměří na servisované ubytování pro jednotlivce i korporátní klienty, kterým nabídne zázemí hotelového typu v moderně vybavených pokojích a apartmánech v centru Prahy přímo u Václavského náměstí.

Pod značkou Zeitraum Apartments aktuálně zahajuje provoz domu ꞌFranz by Zeitraumꞌ v Opletalově 41, který se stane prvním projektem nové nadnárodní značky Zeitraum Apartments. Ta se zaměří právě na servisované ubytování v regionu střední a východní Evropy, zatímco Zeitraum Student Housing se bude i nadále věnovat bydlení převážně pro studenty.

Zeitraum: Poptávka po studenském ubytování v Praze zůstává i nadále vysoká

„V naší metropoli již delší dobu evidujeme zájem o stylové a plně vybavené apartmány pro krátkodobé až střednědobé ubytování s doplňkovými službami. Poptávku tvoří především náročnější turisté ze zahraničí, expati, ale i velké korporace, které potřebují ubytovat své zaměstnance vyslané na dlouhodobé pracovní pobyty. Náš nový produkt, který je na českém trhu poměrně unikátní, jim v tomto směru vychází maximálně vstříc. Klienti budou moci přijet jen na pár dní, anebo zde strávit několik měsíců i rok. Výhoda tohoto konceptu oproti klasickým hotelům spočívá především v kompletním vybavení apartmánů, a to včetně kuchyně pro přípravu domácích pokrmů. Zásadní rozdíl je i v ceně. Zatímco u dlouhodobého pobytu v hotelu byste se nedoplatili, u nás nabízíme srovnatelný standard za přijatelné ceny,“ komentuje Zdena Noack, Managing Director ve společnosti Zeitraum, a dodává:

V porovnání s byty k pronájmu je naším hlavním přínosem flexibilita. Dlouhodobým nájemcům odpadne nutnost převádět energie, skládat kauci pronajímateli či se dopředu zavazovat ke konkrétní délce pronájmu. Ke každému zájemci navíc přistupujeme individuálně a snažíme se pro něj vybrat takový apartmán, který nejlépe vyhoví jeho požadavkům.“

Franz by Zeitraum Opletalova - interiér

Franz by Zeitraum Opletalova – interiér

Václavské náměstí, v jehož blízkosti se nový dům Franz by Zeitraum nachází, je centrem společenského a obchodního dění v Praze. Budova nese název po slavném česko-rakouském prozaikovi, dramatikovi a básníkovi Franzi Werfelovi, který zde žil v letech 1903 – 1912. V nabídce je celkem 53 ubytovacích jednotek s kapacitou pro 2 až 4 osoby. Na výběr jsou jak menší pokoje připomínající dispozičním řešením garsoniéry, tak i větší apartmány se samostatnou ložnicí.

Vzdušné apartmány s vysokými stropy jsou navrženy v neutrálních tónech se zajímavými akcenty, které dodávají celému interiéru lehkost, eleganci a zároveň potřebný rámec pro dotvoření útulného domova v případě dlouhodobých pronájmů.

Všechny místnosti se nesou v moderním duchu, přičemž nechybí vybavení základním nábytkem (skříně, dostatečně velký pracovní stůl, postele s kvalitními matracemi), podlahové vytápění, klimatizace, plně zařízená kuchyň včetně mikrovlnné trouby a myčky na nádobí, koupelna se sprchovým koutem, chytrá televize se satelitním přijímačem a neomezené Wi-Fi připojení. Pohodlný a bezpečný vstup do bytů či apartmánů zajišťují čipové karty.

Rezervace krátkodobého ubytování i dlouhodobých nájmů probíhá prostřednictvím online rezervačního systému. Poskytovaný servis mj. zahrnuje nepřetržité služby recepce, pravidelnou výměnu ložního prádla, úklid a celkovou údržbu apartmánů. Pro praní/čištění lze využít služeb centrální prádelny s vysoce výkonnými pračkami.

Zdena Noack na závěr dodává: „Dům v Opletalově ulici je jen začátek naší rozsáhlé expanze. Již brzy otevřeme druhý podobný projekt v Praze 1, a další chystáme ve Varšavě a Krakově, kde také působíme. Naše očekávání od trhu jsou vysoká a ani koronakrize na nich nic nezměnila.“

O Zeitraum

Zeitraum provozuje v Praze čtyři studentské domy, a to v ulici Seifertova v Praze 3, Na Šachtě a U Průhonu v Praze 7 a Holandská v Praze 10. Ve všech dbá na vysoký standard služeb (správa / údržba / hygiena), přičemž nabízí k pronájmu kompletně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením. Součástí společných prostor jsou studovny i prostory pro relaxaci. Nechybějí ani vybavené kuchyně s komunitním zázemím, občerstvovací automaty, vlastní prádelna či prostory pro uložení kol a zavazadel. V provozu je nonstop recepce a ostraha. Samozřejmostí je bezplatné připojení k vysokorychlostnímu internetu.

ZEITRAUM je dceřinou společností Zeitgeist Asset Management, která se zabývá developerskou činností a správou nemovitostí pro soukromé investory v České republice, Polsku, Maďarsku a Německu. Zeitgeist v současnosti spravuje aktiva v hodnotě 515 mil. EUR.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s./Franz by Zeitraum Opletalova

Related Posts