25 června, 2024
Výstavba a remodeling

Rekonstrukce OC Řepy začíná

Pražské Obchodní centrum Řepy, které vlastní společnost Trikaya, prochází celkovou rekonstrukcí. Budova A se začátkem října celá uzavře a rozběhnou se tu rozsáhlé stavební úpravy, jejichž cílem je postavit moderní obchodní centrum komunitního charakteru, které nabídne zákazníkům nové obchodní jednotky, služby i zcela nový food court s širokou nabídkou stravování.

Rekonstrukce OC Řepy přinese moderní obchodné prostory

Většina z prodejen Obchodního centra Řepy nacházejících se v budově A se uzavře, ale například Česká spořitelna se přesune do budovy B vedle prodejny Albert. Dočasně uzavřena je také pobočka České pošty, občané tak musí během jejího uzavření používat Českou poštu na Zličíně.

Lidl zahájil stavbu nové prodejny v Sulicích

„Chápeme, že pro občany městské části, kteří byli zvyklí obchody a služby v obchodním centru pravidelně využívat, je uzavření nepříjemné. Jedná se však o dočasné omezení, jehož výsledkem bude moderní, funkční a pro návštěvu příjemné obchodní centrum, kde zákazníci najdou vše, co budou potřebovat,“ říká marketingová manažerka OC Řepy Kristýna Vobecká.

Prodejny a provozovny v budově B zůstanou pro zákazníky otevřené po celou dobu rekonstrukce. „Dobrá zpráva je, že například supermarket Albert nebo oblíbené fitness centrum s 24hodinovým provozem budou i během rekonstrukce otevřené. Žádáme však zákazníky o určitou shovívavost, protože stavební úpravy se bez určitých omezení neobejdou,“ dodává Kristýna Vobecká.

S ohledem na zachování bezpečnosti na probíhající stavbě bude částečně uzavřen chodník vedoucí okolo obchodního centra a o pár metrů přesunuta autobusová zastávka u obchodního centra. Vstup do budovy B bude nadále možný z parkoviště, zadním vchodem a vchodem u prodejny Albert.

Komunikaci o přestavbě koordinuje společnost Trikaya s městskou částí Řepy, takže občané by měli mít pravidelné čerstvé zprávy o vývoji rekonstrukce. Otevření zrekonstruované budovy A se plánuje do léta příštího roku. V obchodním centru se počítá i s novými prodejnami, lékárnou, drogerií, Českou poštou, kavárnami či restauracemi. V rámci nově otevřeného obchodního centra plánuje vlastník centra pravidelné pořádání akcí na podporu komunitního života a různých aktivit pro místní.

Mapa přístupu do budovy

O společnosti Trikaya

Realitní skupina Trikaya je skupinou společností podnikajících v oblasti výstavby a investic do nemovitostí v České republice se specializací na druhé největší město – Brno. Společnost byla založena v roce 2010 a původně se věnovala čistě developmentu rezidenčních budov. V současné době společnost realizuje kromě rezidenční výstavby také výstavbu administrativních budov a investice do velkých obchodních center s plánovanou rekonstrukcí a jejich rozvojem.

Ve svých projektech hledá cesty, jak posouvat standardy daného segmentu kupředu. Rozvíjí potenciál jednotlivých oblastí od rezidenční výstavby přes rozvoj retailových celků po progresivní administrativní budovy. Upřednostňuje kvalitu před kvantitou. Nestaví jednotlivé stavby, ale uvědomuje si, že pomáhá budovat město. Jednotný funkční celek.

Zdroj/foto: Ewing Public Relations

Related Posts