26 února, 2024
Obchodní centra a retail

The Prostor navazuje spolupráci s nadnárodní společností Storefront

Praha následuje současný trend rozvoje krátkodobých komerčních pronájmů a zařadí se po bok světových metropolí jako New York, Londýn, Hong Kong či Milán, kde v současnosti Storefront působí. V Česku bude aktivní prostřednictvím start-up konceptu The Prostor, který rozvíjí realitně-poradenská společnost 108 AGENCY.

Celosvětový leader v oblasti krátkodobých pronájmů komerčních prostor, americká společnost Storefront, navázal partnerství s českým start-upem The Prostor s cílem nabídnout klientům možnost netradiční prezentace jejich produktů či služeb formou originálních pop-up eventů. Cílem je představit zákazníkům novinky v nabídce, a to v neobvyklém prostředí mimo tradiční retailové prostory. Pro společnosti z oblasti módy, designu ale například i výrobce elektroniky či automobilů představují pop-up eventy vítané rozšíření tzv. offline marketingu.

“Spolupráce se Storefront nám umožní prezentovat pražské prostory i v globálním měřítku a pomůže tak prezentaci zahraničních značek v České republice,” uvádí Dušan HříbalDirector The Prostor.

Storefront v současné době působí v 8 světových metropolích napříč Spojenými státy, Evropou i Asií. Praha se stane devátou destinací, přičemž na starém kontinentu doplní nizozemský Amsterdam a italský Milán. Koncept krátkodobých komerčních pronájmů je svým principem podobný populární platformě Airbnb, specializované na krátkodobé ubytování. V on-line nabídce si zájemce vybere vhodný komerční prostor dle svých požadavků a časových možností. Není přitom fixován dlouhodobostí nájemní smlouvy tak, jako tomu bývá u tradičních retailových ploch, kde smlouvy zpravidla bývají uzavírány jako víceleté. Díky tomu mohou nejen zavedené, ale i začínající společnosti otestovat trh a zájem o jejich produkty, přičemž za standardních podmínek by pro ně vlastní plocha byla finančně nedosažitelná.

V českém prostředí je výraznější vlaštovkou rozvoje konceptu pop-up švédská nábytkářská společnost IKEA, která v nedávné době oznámila svůj záměr otevřít ve spodní části Václavského náměstí dvoupodlažní pop-up studio zaměřené na posílení vnímání značky IKEA.

„V tuzemsku není dosud prezentace formou pop-up příliš rozšířena, naším cílem tak je popularizace tohoto konceptu a rozšíření portfolia exkluzivních prostor. Nezabýváme se přitom pouhým vyhledáním prostor, ale také návrhem a realizací samotného pop-up storu. V tomto ohledu jsme navázali spolupráci s renomovaným studiem deForm, které se designově podílelo například na akcích pro Nike či Heineken,“ dodává Dušan Hříbal. Mezi nedávno realizovanými pop-up eventy vyjmenovává například představení nové kolekce Puma XO The Weeknd, která byla uvedena ve spolupráci se streetwear obchodem Queens. V tomto případě The Prostor zajistil prostředí moderního hausbótu, na jehož palubě uvedení kolekce proběhlo.

Zdroj/foto: 108 AGENCY, s.r.o./www.thestorefront.com

Related Posts