25 června, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Přes 80 milionů eur investuje Accolade do rozšíření udržitelných průmyslových hal v polském městě Gorzów Wielkopolski

Accolade výrazně rozšiřuje průmyslový park v polském městě Gorzów Wielkopolski (Velkopolský Hořov). Vedle současných prostorů o rozloze 53 000 m² určených k modernímu podnikání v této strategické lokalitě na západě Polska Accolade získal další pozemky a poskytne tak navíc téměř 100 000 m² pro nové průmyslové budovy. Nové projekty opět aspirují na certifikaci udržitelnosti BREEAM na úrovni „Excellent“. Celkové investice v regionu dosáhnou 125 milionů eur.

Expanze v Gorzów Wielkopolski je rozdělena do několika fází. Připravené prostory a ty, které jsou stále ve výstavbě, si pronajímají nájemci jako Omnipack, Logoplaste, Magma, Fiege, Faurecia nebo Borne. Nově zakoupené pozemky umožní připravit moderní infrastrukturu pro rostoucí potřeby stávajících i nových nájemců.

DACHSER buduje novou pobočku v Lisabonu

Gorzów Wielkopolski je město, které v průběhu let kvůli historickým a ekonomickým změnám zažilo vzestupy i pády, opakovaně ale prokázalo svou podnikavost a připravenost k dalšímu rozvoji. Jsem přesvědčen, že schopnost přeměnit se z centra těžkého průmyslu a využít příležitosti dané moderním podnikáním do značné míry ovlivňují jeho obyvatelé, což je komunita lidí s iniciativou a energií jednat. Dnešní Gorzów využívá svou skvělou polohu i infrastrukturu a víc a víc se zapisuje do mapy Polska z hlediska logistiky a skladování. Jednoduše ukazuje, že má opravdu co nabídnout,“ komentuje situaci Lukáš Répal, COO Accolade.

Průmyslový park v Gorzówě leží 8 kilometrů od centra města a zároveň se nachází blízko německých hranic, což nabízí obrovský potenciál firmám, které přesunují svá logistická centra a lehkou výrobu do regionu střední a východní Evropy. Příjemné podmínky pro život a městská infrastruktura zvyšuje atraktivitu místa i pro kvalifikovaný personál.

Rozšíření našich aktivit v Gorzówě představuje klíčovou část strategického rozvoje podél západních hranic, kde už nyní působíme ve městech Goleniów, Štětín, Zelená Hora a Lehnice. V našich očích představuje Velkopolský Hořov důležité skladovací a logistické centrum, které profituje ze své polohy ve zvláštní ekonomické zóně Kostřín – Słubice, jedné z nejrychleji se rozvíjejících ekonomických zón v Polsku,“ zdůrazňuje Milan Kratina, CEO Accolade.

Všechny nové projekty Accolade v Gorzówě aspirují na certifikaci udržitelnosti BREEAM na úrovní „Excellent“ a nabízejí několik vyspělých ekologických řešení zaměřených na vysoce úsporné energetické systémy a skvělé hospodaření s vodou. Accolade rovněž dbá o okolí skladovacího parku, konkrétně o terénní úpravy se stromy, keři a loukami divokých květin, a stejně tak i o zajištění perfektních pracovních podmínek pro zaměstnance jako dobíjecí stanice pro elektrokola a elektroauta nebo úpravy zeleně kolem kanceláří.

O společnosti Accolade

Accolade Holding, a.s. poskytuje prvotřídní infrastrukturu pro podnikání v Evropě. Nejčastěji pro nájemce světových značek z oblastí e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V České republice, Polsku, Německu a na Slovensku vlastní síť 26 industriálních parků s certifikací BREEAM zaručující udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí.

Do budoucna plánuje vybudovat polygon pro vývoj a certifikaci vozidel s autonomním řízením. Za více než devět let existence vytvořila společnost portfolio komerčních nemovitostí o rozloze přesahující 1,3 mil. m² v hodnotě téměř 1,134 mld. EUR. Neinvestuje pouze do výstavby nových projektů, ale také do revitalizace zanedbaných brownfieldů.

V roce 2019 jejich podíl v českém portfoliu vzrostl na 35 %, v Polsku je to dokonce 50 %. Celková plocha obnovených lokalit je cca 610 000 m2. V roce 2014 založila skupina fond prvotřídních průmyslových nemovitostí Accolade Fund Sicav, do kterého mohou investovat kvalifikovaní investoři a podílet se tak na rozvoji moderního průmyslu. V roce 2017 koupila skupina provozovatele druhého nejfrekventovanějšího letiště v České republice, Brno-Tuřany.

Dynamický růst a udržitelný průmysl je pro Accolade prioritou. I díky tomu se v roce 2019 stala skupina nejrychleji rostoucí firmou v České republice. Byla také zařazena do TOP 5 nejrychleji rostoucích firem v Evropě v rámci segmentu nemovitostí. Accolade chce jít příkladem nejen v podnikání, ale také v rámci společenské odpovědnosti.

Součástí firemní kultury je být důvěryhodným a odpovědným partnerem. Několik let podporuje chráněné bydlení a sociálně terapeutické dílny obecně prospěšné organizace Mela, dále pak projekty z oblasti vědy (Ceny Neuron), kultury (Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary) i sportu (Česká spořitelna-Accolade cycling team) a ve spolupráci s regionálními samosprávami se podílí na rozvoji lokalit, ve kterých působí.

Zdroj/foto: AMI Communications

Related Posts