15 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

ACCOLADE investuje dalších 33 mil. EUR v Bělostoku

V Bělostoku vyrostou dvě nové udržitelné průmyslové budovy o rozloze 38 000 m2. S investicí v celkové hodnotě přesahující 33 milionů euro pokračuje skupina Accolade v rozvoji svého portfolio infrastruktury pro moderní podnikání ve východním Polsku. Prvním nájemcem skladu třídy A bude InPost, polský lídr v segmentu komplexní logistiky. Budova A, která bude postavena během první fáze projektu, bude nájemci předána na začátku září. 

Po úspěšné spolupráci s Accolade ve městech Čenstochová, Zelená Hora, Štětín a Bydhošť expanduje InPost do regionu Bělostok. Celková pronajímaná plocha společností InPost v průmyslových parcích Accolade tak vzroste na 36 000 m2.

Savills: Míra neobsazenosti průmyslových prostor v ČR klesla na konci roku 2020 na své historické minimum 3,3 %

“Dlouhodobá partnerství jsou klíčovým předpokladem pro úspěch v segmentu průmyslových nemovitostí. Těší nás, že s námi naši obchodní partneři rostou a objevují potenciál stále vice polských měst. Jedním z našich hlavních cílů je přispět k ekonomickému rozvoji polských regionů. Věříme, že z příchodu inovativních nájemců mohou těžit všichni. InPost je toho krásným příkladem v mnoha našich lokalitách a já pevně věřím, že to brzy potvrdí i zde v Bělostoku,” komentuje Michał Białas, ředitel Accolade Polsko.

Díky skvělému umístění v Chorošti v těsné blízkosti města Bělostok nabízí park přístup k univerzitním a výzkumným centrům, 2,8 kilometrů vzdálené dálnici S8 napojené na A2 vedoucí do Berlína a východní hranici Polska ve vzdálenosti do 65 kilometrů, čímž je Chorošť atraktivní pro mnoho místních a mezinárodních investorů.

Accolade – Zelená Hora, Polsko – výstavba parku

“V současné době jsme největším investorem do podnikatelské infrastruktury třídy A v oblasti Podleského vojvodství. Je stěžejní dívat se na každou investici do moderních a udržitelných hal jako na komplexní řešení, které přispěje k dalšímu rozvoji dané lokality. Ať už jde o postupné zatraktivňování města pro další investice nebo vytváření dobře placených, kvalifikovaných pracovních míst v blízkosti vašeho domova. Těšíme se na spolupráci s regionem Bělostok a chceme být dlouhodobým partnerem a dobrým sousedem,” říká Michał Białas.

Nový komplex aspiruje na vysokou úroveň certifikace udržitelnosti BREEAM a představí několik pro-ekologických řešení zaměřených převážně na vysoce úsporné energetické systémy a pokročilé hospodaření s vodou. Současně se zaměřujeme na zelené plochy v okolí areálu. V tomto případě se jedná o terénní úpravy se stromy, keři a divokými loukami, které obohatí ekosystém v okolí parku.

“Dbáme na to, abychom byli nejen investorem, ale také zodpovědným členem místní komunity. Chceme podporovat nejen hospodářský rozvoj a společenský život v regionu, ale také pozitivní vnímání moderních průmyslových hal. Příkladem z Bělostoku je naše podpora talentované malířky Kamily Kurczab, vítězky soutěže Accolade o návrh designu opěrné zdi v parku, k jehož realizaci dojde v průběhu letošního jara. Chceme se zaměřit na další aspekty propojení rozmanitých oblastí a moderního průmyslu,” dodává Białas.

Reklama: MONTKOVO – Generální dodavatel výrobních a skladových hal

O společnosti Accolade

Accolade Holding, a.s. poskytuje prvotřídní infrastrukturu pro podnikání v Evropě. Nejčastěji pro nájemce světových značek z oblastí e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V České republice, Polsku, Německu a na Slovensku vlastní síť 26 industriálních parků s certifikací BREEAM zaručující udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí.

Do budoucna plánuje vybudovat polygon pro vývoj a certifikaci vozidel s autonomním řízením. Za více než devět let existence vytvořila společnost portfolio komerčních nemovitostí o rozloze přesahující 1,3 mil. m² v hodnotě téměř 1,134 mld. EUR. Neinvestuje pouze do výstavby nových projektů, ale také do revitalizace zanedbaných brownfieldů.

V roce 2019 jejich podíl v českém portfoliu vzrostl na 35 %, v Polsku je to dokonce 50 %. Celková plocha obnovených lokalit je cca 610 000 m2. V roce 2014 založila skupina fond prvotřídních průmyslových nemovitostí Accolade Fund Sicav, do kterého mohou investovat kvalifikovaní investoři a podílet se tak na rozvoji moderního průmyslu. V roce 2017 koupila skupina provozovatele druhého nejfrekventovanějšího letiště v České republice, Brno-Tuřany.

Dynamický růst a udržitelný průmysl je pro Accolade prioritou. I díky tomu se v roce 2019 stala skupina nejrychleji rostoucí firmou v České republice. Byla také zařazena do TOP 5 nejrychleji rostoucích firem v Evropě v rámci segmentu nemovitostí. Accolade chce jít příkladem nejen v podnikání, ale také v rámci společenské odpovědnosti.

Součástí firemní kultury je být důvěryhodným a odpovědným partnerem. Několik let podporuje chráněné bydlení a sociálně terapeutické dílny obecně prospěšné organizace Mela, dále pak projekty z oblasti vědy (Ceny Neuron), kultury (Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary) i sportu (Česká spořitelna-Accolade cycling team) a ve spolupráci s regionálními samosprávami se podílí na rozvoji lokalit, ve kterých působí.

Zdroj/foto: AMI Communications/Accolade Holding, a.s.

Related Posts