15 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Accolade zpět na místo činu! Za tři čtvrtě miliardy vyroste v polské Bydhošti v pořadí již druhá logistická hala

Česká investiční skupina Accolade zahájila výstavbu nového logistického parku v polské Bydhošti. Park Bydgoczcz II. vyroste v blízkosti staršího bratra Bydgoszcz I. Město Bydgoszcz je díky unikátnímu Mlýnskému ostrovu, který se nachází v samém srdci města, průmyslovým centrem již od středověku. Investice přesáhne tři čtvrtě miliardy korun a výstavba, kterou má na starosti Panattoni Europe, by měla být dokončena v první polovině roku 2020. Jedná se o jednu moderní logistickou budovu o rozloze 37,000 m2, cílící na ocenění BREEAM „Very Good“. Budovu si již nyní smluvně pronajala přední japonská logistická a přepravní společnost Nissin Logistics.

Nissin Logistics, dceřiná společnost Nissin Corporation, je jednou z předních společností ve světě přepravních a logistických služeb, operující v Evropě, Asii a Americe. Část budovy, 18 295 m2, v Bydgoszcz II firma zprostředkuje jako sklad pro svého klienta, společnost vyrábějící kovový obalový materiál pro nápoje (plechovky). Společnost nabídne pracovní místa pro 200-300 lidí.

V Bydgoszcz jsme poprvé investovali v roce 2016 a první park byl během chvíle plně pronajat. Po 3 letech jsme se díky velkému úspěchu a zvýšené poptávce rozhodli vrátit zpět a investovat do další haly. Bydgoszcz je velice lukrativní pro mezinárodní byznysy díky svému výbornému napojení na lodní, železniční, leteckou i silniční dopravu,“ okomentoval Milan Kratina, CEO Accolade.

Accolade investoval do Bydgoszcz I v letech 2016/2017 a nabídl 50 110 m2 průmyslových prostor, na území bývalé chemičky, jejichž obsazenost je 100%. Tento rok se do oblasti vrátil a buduje Bydgoszcz II. Parky se nachází ve velice lukrativní lokalitě díky mnoha letům průmyslových tradic a kvalifikované pracovní síle v regionu.

Park Bydgoszcz II se nachází v Kujavsko-pomořského vojvodství pár minut od již existujícího párku Bydgoszcz I a zastávek městské dopravy. Výhodou umístění je velká propojenost s dalšími regiony. Bydgoszcz II se nachází 3 km od městského obchvatu, mezi přístavem Gdansk a logistickým střediskem v Łódź, je jedním z největších železničních uzlů na křižovatce železnice linky 131 spojující Chorzów s Tczew a linky 18 z Piła do Kutno a leží na důležité cestě z Warsaw do Szczecin (silnice S10 je rozestavěná) a v sousedství silnice S5, která pomáhá v propojení s Olsztyn a dálnicí A1 Bydgoszcz, Poznań a Wrocław.

Zdroj/foto: AMI Communications

Related Posts