22 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Accolade rozšiřuje průmyslový park v Zelené Hoře pro DHL

Jako jeden z lídrů v rozvoji moderní infrastruktury a průmyslových nemovitostí pokračuje Accolade v rozšiřování svého polského portfolia. Skupina investuje do rozšíření jedné ze svých aktuálně největších budov, v parku v Zelené Hoře.

Prvním nájemcem v budově s rozlohou až 45 700 m2 se stane DHL. Globální logistická společnost tak rozšíří své působení v parcích Accolade o dalších 20 500 m2. První část budovy bude nájemci předána v červnu tohoto roku. Nový projekt za 31 milionů EUR (přes 800 milionů CZK) splní nejen všechny standardy moderní a udržitelné výstavby s aspirací na hodnocení udržitelnosti BREEAM, úrovně Very Good, ale současně pomůže dalšímu hospodářskému růstu polských regionů.

108 AGENCY: Nájemní smlouvy v průmyslových prostorech se prodlužují

Rozšíření moderního parku v Zelené Hoře je součástí strategického rozvoje Accolade podél západní hranice Polska. Další průmyslové haly skupiny se zde nachází také ve městech Goleniów, Štětín, Gorzów Wielkopolski a Legnica. Celková výše investic do rozvoje komplexu v Zelené Hoře již přesáhla hodnotu 94 milionů EUR (2,4 miliard CZK). Park dnes nabízí přibližně 1 000 pracovních míst. Nadcházející expanze přinese přibližně 650 dalších, a přispěje tak k posílení místního ekonomického rozvoje.

„Výstavba komplexu v Zelené Hoře byla, jako jedna z prvních investic Accolade v Polsku a současně první sdílený park třídy A ve městě, zahájena v roce 2017. V následujících letech se projekt nabízející prostor nájemcům z oblasti lehké výroby, logistiky a e-commerce dynamicky rozvíjel. V současné době je park v Zelené Hoře s plánovanou finální plochou přes 138 000 m2 druhým největším parkem v našem portfoliu v Polsku. Navíc je komplex pronajatý ze 100 %,“ říká Michał Białas, ředitel Accolade Polsko.

„DHL Supply Chain se v Polsku dynamicky rozvíjí – Zelená Hora je po Štětíně další lokalitou, ve které díky spolupráci s Accolade působíme, čímž jsme zvýšili náš podíl na skladových prostorách nabízených společností v Polsku na téměř 80 000 m2. Rychlý rozvoj logistického průmyslu znamená, že hledáme moderní a vysoce kvalitní projekty v dobrých lokalitách se zaručeným přístupem k rozvinuté infrastruktuře a potenciálu budoucího růstu. Všechna tato kritéria park v Zelené Hoře splňuje,“ říká Monika Duda, generální ředitelka Polsko DHL Supply Chain.

Oblast Lubušského vojvodství je na území Polska v segmentu skladových prostor je relativně mladým trhem. V posledních letech zaznamenal tento region zvýšený zájem investorů a nájemců, kteří hledají vhodné místo pro obsluhu svých zákazníků ze střední, východní a západní Evropy. Celkové kapacity skladového trhu v Lubušsku vzrostly na konci roku 2020 o 47 000 m2, a celkem tak činily 386 500 m2 (+13,84 % r / r).

Reklama: MONTKOVO – Generální dodavatel výrobních a skladových hal

Hlavní výhodou parku je skvělá poloha na obchvatu města propojeného s rychlostní komunikací S3 vedoucí přes celé Polsko na další evropské trhy. Lokalita zároveň nabízí vynikající zázemí pro podporu investorů a další růst podnikání díky zvláštní ekonomické zóně Kostrzyn – Słubice, finančně i teritoriálně nejrychleji se rozvíjející polskou speciální ekonomickou zónou. V neposlední řadě mohou nájemci, kvůli přímému napojení na vědecko-technický areál Zelenohorské univerzity, využívat dostatečně kvalifikované pracovní síly.

„Nová budova usiluje o vysokou úroveň certifikace udržitelnosti BREEAM, a bude proto disponovat několika ekologickými řešeními zaměřenými především na vysoce úsporné energetické systémy a výborné hospodaření s vodou. Zaměřujeme se také na rozvoj zelených ploch v okolí areálu. V tomto případě se jedná o úpravu krajiny se stromy, keři a divokými loukami, které obohatí ekosystém v okolí parku, “ dodal Michał Białas.

O společnosti Accolade

Accolade Holding, a.s. poskytuje prvotřídní infrastrukturu pro podnikání v Evropě. Nejčastěji pro nájemce světových značek z oblastí e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V České republice, Polsku, Německu a na Slovensku vlastní síť 26 industriálních parků s certifikací BREEAM zaručující udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí.

Do budoucna plánuje vybudovat polygon pro vývoj a certifikaci vozidel s autonomním řízením. Za více než devět let existence vytvořila společnost portfolio komerčních nemovitostí o rozloze přesahující 1,3 mil. m² v hodnotě téměř 1,134 mld. EUR. Neinvestuje pouze do výstavby nových projektů, ale také do revitalizace zanedbaných brownfieldů.

V roce 2019 jejich podíl v českém portfoliu vzrostl na 35 %, v Polsku je to dokonce 50 %. Celková plocha obnovených lokalit je cca 610 000 m2. V roce 2014 založila skupina fond prvotřídních průmyslových nemovitostí Accolade Fund Sicav, do kterého mohou investovat kvalifikovaní investoři a podílet se tak na rozvoji moderního průmyslu. V roce 2017 koupila skupina provozovatele druhého nejfrekventovanějšího letiště v České republice, Brno-Tuřany.

Dynamický růst a udržitelný průmysl je pro Accolade prioritou. I díky tomu se v roce 2019 stala skupina nejrychleji rostoucí firmou v České republice. Byla také zařazena do TOP 5 nejrychleji rostoucích firem v Evropě v rámci segmentu nemovitostí. Accolade chce jít příkladem nejen v podnikání, ale také v rámci společenské odpovědnosti.

Součástí firemní kultury je být důvěryhodným a odpovědným partnerem. Několik let podporuje chráněné bydlení a sociálně terapeutické dílny obecně prospěšné organizace Mela, dále pak projekty z oblasti vědy (Ceny Neuron), kultury (Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary) i sportu (Česká spořitelna-Accolade cycling team) a ve spolupráci s regionálními samosprávami se podílí na rozvoji lokalit, ve kterých působí.

Zdroj/foto: AMI Communications/Accolade Holding, a.s.

Related Posts