15 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

DACHSER logistické centrum Bratislava otevírá novou překládkovou halu

DACHSER Czech Republic ukončil 9. září 2019 práce na rozšíření stávajících skladovacích prostor DACHSER logistického centra Bratislava v Lozorně a to o více než 3000 m2. S nejnovější investicí ve výši přibližně 3 miliony eur dochází k výraznému zvětšení stávajících prostorů a navýšení počtu nakládacích vrat. Těch bude o 31 více, jedna z nich označena XXL je určena pro nadrozměrné zásilky. Nová překládková hala bude vybavena nejmodernějšími technologiemi pro potřeby transportu.

Nová hala nabízí několik technických inovací, z nichž některé dosud nejsou běžným standardem. „Hala bude například vybavena inteligentním LED osvětlením ve vnitřních i venkovních prostorách, přičemž jeho intenzita se bude měnit podle aktuálních potřeb či v závislosti na dostupném denního světla,“ vysvětluje Roman Stoličný, generální ředitel DACHSER Czech Republic. „Snímače ovšem zaznamenávají i pohyb, takže světlo bude reagovat i na přítomnost osob v hale. Samozřejmostí je propracovaný bezpečnostní kamerový systém propojený na automatické vyhledávání zásilek podle čísel a označení zásilky ve všech prostorách skladu, včetně vnějších oblastí a také nejmodernější protipožární systém EPS, “ dodává Roman Stoličný.

DACHSER – logistické centrum Bratislava v Lozorně

Technologické novinky – ETA Screen, SSCC kódy

Technologické novinky se objeví i v rámci programů zabezpečujících efektivní provoz skladu a expedování zakázek. V celém skladu bude radiofrekvenční pokrytí zajišťující snadnou komunikaci mezi jednotlivými stanovišti. Nejmodernější obrazovka ETA Screen bude pomáhat zaznamenávat aktuální a plánované příchody a odchody jednotlivých linek. Pro usnadnění expedice zakázek se počítá s rozšířením moderních skenerů na identifikaci čárových SSCC kódů. Samozřejmostí bude i doplnění Ipointov – informačních bodů – ve vychystávacích zónách pro konečnou kontrolu jednotlivých nakládek. Pracovníci budou také moci využívat nejmodernější handheld zařízení, kterými si kdykoliv mohou ověřit přítomnost konkrétní zásilky v překladiště plavidel hale. Optimalizace při nakládkách zajistí díky možnosti nakládání dvoupodlažních kontejnerů, čímž se maximalizuje využití jejich vnitřního prostoru a zároveň zvýší i celková kapacita.

Nová tranzitní hala DACHSER logistického centra Bratislava byla stavebně dokončena a v současnosti se uvádí do plného provozu. „Věříme, že díky navýšení kapacity našich skladovacích prostor v Lozorně a zavedení nejnovějších technologií, budeme schopni zpracovávat tok zboží ještě efektivněji a jeho doručení k cílovým zákazníkům bude rychleji a efektivněji. Spokojenost našich zákazníků je naší nejvyšší prioritou, proto se snažíme pružně reagovat na požadavky trhu a neustále zlepšovat námi nabízené služby,“ uzavírá Roman Stoličný.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s.

Related Posts