29 května, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Logistické centrum DACHSER Magdeburg se rozšířilo

Poskytovatel logistiky DACHSER začal v polovině února provoz v novém distribučním centru v Magdeburku. V zařízení o rozloze 40 000 m2 poskytuje rodinná společnost logistické služby pro svého zákazníka Globus Baumarkt a další společnosti v regionu. Expanze vytvořila 40 nových pracovních míst.

Nové zařízení společnosti DACHSER se rozkládá na 84 000 m2 a zahrnuje dva sklady s celkovou logistickou plochou 40 000 m2. Jeden ze skladů byl speciálně navržen pro skladování a vychystávání potravin a nepotravinářských předmětů a má rozlohu přibližně 8 000 m2. Druhý sklad pro smluvní logistiku má plochu 32 000 m2. Díky rozšíření, pokrývají kancelářské a sociální prostory distribučního centra společnosti DACHSER v Magdeburgu přibližně 1 880 m2. Vedle areálu je také dalších 3 000 m2 vnějšího úložiště. Kromě distribučního centra vzdáleného 40 kilometrů, v Oscherslebenu, nabízí logistické centrum Magdeburg společnosti DACHSER celkem 55 000 m2 pro logistické operace a prostor pro uložení přibližně 80 000 palet.

108 AGENCY: Developeři jsou nejvíce aktivní na Ostravsku

„V našem novém zařízení poskytujeme skladovací a distribuční služby pro našeho zákazníka Globus Baumarkt stejně jako pro známých lokálních a globálních výrobců a maloobchody s průmyslovým zbožím či potravinářskými výrobky,“ vysvětluje Christian Schack, generální ředitel logistického centra v Magdeburku. „Naši zaměstnanci realizují jménem klienty logistickou strategii, která se zaměřuje na budoucnost a má jim pomoci růst. „

Silný partner v regionu již více než 25 let

DACHSER působí v regionu Magdeburg již více než 25 let. Za zajištění plynulého chodu logistických služeb odpovídá asi 170 zaměstnanců. „Kromě klasických dopravních služeb řešíme také skladování průmyslového zboží a potravinářských výrobků a poskytujeme i služby s přidanou hodnotou,“ říká Schack. Provoz společnosti DACHSER v Magdeburku se nachází v obchodní zóně Gewerbegebiet Nord na severu regionu a poskytuje pohodlný přístup k dálnicím A2 a A14. Z Magdeburku denně obsluhuje DACHSER destinace jako Belgie, Nizozemsko a Rakousko. logistická pobočka společnosti DACHSER Air & Sea v Langenhagene v blízkosti Hannoveru navíc spojuje magdeburské logistické centrum se všemi světovými trhy.

Základní informace o společnosti DACHSER Czech a. s.

Historie společnosti DACHSER začíná v roce 1995, kdy byla založena společnost Lindbergh Air Freight, s.r.o. Zaměření aktivity společnosti v prvním roce bylo v poskytování kompletních zasílatelských služeb při přepravě leteckých zásilek. Následně po předložení požadavků od zákazníků se aktivity rozvinuly i na poskytování námořní a pozemní přepravy. V roce 2004 se společnost stává součástí německé logistické společnosti DACHSER a až do roku 2009 vystupuje na trhu pod jménem LINDBERGH & DACHSER a. s. Od 1. 1. 2010 společnost působí na trhu pod obchodním jménem DACHSER Czech a. s. Přejmenováním byl završen integrační proces společnosti do celosvětové sítě koncernu DACHSER. V současnosti má DACHSER na Slovensku 5 poboček, ve kterých pracuje přes 200 zaměstnanců.

Základní informace o skupině DACHSER

Rodinná společnost DACHSER se sídlem v německém Kemptenu je předním evropským poskytovatelem logistických služeb. DACHSER poskytuje komplexní přepravní logistiku, skladování a individuální zákaznické služby ve třech obchodních oblastech: DACHSER European Logistics, DACHSER Food Logistics a DACHSER Air & Sea Logistics. Nabídku doplňují další služby jako kontraktními logistika, konzultace a poradenství a specifická řešení přizpůsobené na míru jednotlivým odvětvím. Díky komplexní dopravní síti jako v Evropě, tak i v zámoří a informačním technologiím, které jsou plně integrovány do všech systémů, poskytuje DACHSER inteligentní logistická řešení po celém světě. V současnosti zaměstnává zhruba 30 600 lidí v 399 pobočkách po celém světě. Za rok 2018 zrealizoval cca 83,7 milionů zásilek o hmotnosti 41,3 milionů tun. Celkový obrat koncernu DACHSER v roce 2018 činil 5,6 miliard eur.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s./Titulní foto – Dachser Neumuenster

Related Posts