22 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

DACHSER otevírá nové pobočky a rozšiřuje prostory na několika místech v Evropě

Společnost DACHSER rozšiřuje své pobočky v Stryków a v Poznani v Polsku, v Portugalsku otevírá novou pobočku a na severu Anglie plánuje zcela nové logistické centrum.

DACHSER expanduje v Polsku

V polském městě Stryków nedaleko Lodže rozšířila společnost DACHSER svou pobočku na téměř 4000 m2. Přidání tranzitního terminálu více než zdvojnásobuje původní kapacitu. Pobočka Stryków má nyní celkem 34 nákladních ramp. V další fázi bude společnost DACHSER investovat do modernizace existujícího tranzitního terminálu a do výstavby moderní kancelářské budovy o rozloze téměř 2 500 m2.

Očekává se, že výstavba bude dokončena na začátku roku 2020. V pobočce v Poznani rozšířil DACHSER svůj tranzitní terminál o 2 600 m2, čímž se celková plocha pobočky zvýšila na 5 600 m2. Investice tak více než zdvojnásobuje velikost tranzitního terminálu a zvyšuje počet nakládacích ramp na 53. Vybudovaný je také speciální nákladový prostor pro překládku nebezpečných materiálů. Poznaň je největší pobočkou společnosti DACHSER v Polsku. Každý den opustí areál 85 vozů a 4 500 m2 skladových prostor poskytuje dostatek prostoru pro 7 000 palet.

DACHSER má novou pobočku v Portugalsku

Začátkem února se společnost DACHSER nastěhovala i do nové pobočky v portugalském městě Coimbra. DACHSER tak ztrojnásobuje své logistické prostory v centru Portugalska na více než 6 300 m2.

Současně zvyšuje počet nakládacích ramp z 21 na 29. Nová pobočka v Coimbře je součástí sítě devíti poboček v Portugalsku. Dvě patří pod DACHSER Air & Sea Logistics a dalších sedm pozemní dopravu a logistiku pro společnost DACHSER European Logistics.

DACHSER expanduje také ve Velké Británii

Ve Velké Británii DACHSER plánuje vybudovat nanovo téměř 5 200 m2 logistického centra v Rochdale, které nahradí jeho stávající distribuční zařízení. Na ploše o rozloze 3,7 hektaru (9,2 akrů) je plánovaná investice ve výši 16 milionů EUR (14,4 milionu GBP). „Naše investice je důkazem závazku společnosti DACHSER vůči britskému trhu a optimistickému pohledu na budoucnost dovozu i vývozu do zbytku Evropy,“ uvedl Mark Rollinson, výkonný ředitel společnosti DACHSER UK. Podle Rollinsona je nové logistické centrum důkazem toho, jak společnost Dachser ve Velké Británii díky svým zákazníkům roste. Nové zařízení bude mít 49 nakládacích ramp. K dispozici bude prostor s rozlohou téměř 7 000 m2, včetně kanceláří. DACHSER UK v současnosti zaměstnává celkem 448 lidí, z nichž 106 má sídlo v Rochdale. Společnost očekává, že zde v následujících pěti letech vytvoří mnoho pracovních míst.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s. 

Related Posts