22 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Dva sklady na míru pod jednou střechou

PROLOGIS: V  Prologis Park Wrocław právě rozšiřujeme budovu 2 o dalších 16 500 metrů čtverečních. Nová investice je uzpůsobena na míru dvěma společnostem z velice rozdílných oborů podnikání, jež však směřují k jednomu společnému cíli: efektivnímu skladování a distribuci na lokálním trhu Dolního Slezska a po celém Polsku. To je flexibilní řešení využívající našich znalostí a zkušeností, jichž využíváme, abychom úspěšně splnili požadavky zákazníků

V rámci aktuální výstavby právě vzniká 9 000 metrů čtverečních pro NEONET, celostátní řetězec showroomů prodávající elektronická zařízení, počítačové příslušenství, mobilní telefony a domácí spotřebiče. Po dokončení rozšíření NEONET v parku obsadí téměř 27 000 metrů čtverečních.

Budova je celá vybavena úsporným LED osvětlením, v zóně nakládacích doků bylo instalováno dodatečné osvětlení. Stejně jako všechny skladové budovy Prologis v Polsku, budou i nově vznikající vybaveny inteligentním měřicím systémem, který zákazníkům umožní sledování spotřeby energie na dálku.

Šest let spolupráce s Prologis prokázalo, že skladové prostory mohou nabídnout daleko více než jen skvělou lokalitu a kvalitu. Neméně důležité je i vzájemné pochopení potřeb a společný zájem růst. Technologická řešení implementována v Prologis Park Wrocław V systematicky zlepšují kvalitu našeho provozu. Proto pro nás bylo samozřejmé obnovit nájemní smlouvu a pověřit Prologis výstavbou dalších prostor,” řekl Tomasz Okoński, ředitel logistiky a zákaznických služeb společnosti NEONET.

Prologis Park Wroclaw

 

Nové prostory pro britskou společnost Bowman Ingredients

Dalších 7 500 metrů čtverečních vzniká pro nového zákazníka, britskou společnost Bowman Ingredients, předního světového dodavatele těst a marinád pro mražená a chlazená masa, ryby, mořské plody a zeleninu. Půjde o první evropskou skladovou a výrobní linku společnosti, jež se nachází mimo Spojené království. Nový prostor jako takový bude rozdělen na dvě části – pro skladování a pro výrobu.

Při výstavbě se počítá i s betonovým mezaninem (1 000 metrů čtverečních) s dodatečnými servisními výtahy pro přepravu polotovarů. Střešní konstrukce byla cíleně modifikována tak, aby dosahovala výšky 11,2 metru, a speciálně navržené zakřivení zabrání usazování prachu na povrchu stěn. Na vnějším prostranství vznikne pětice sil s rozsáhlou vykládací plochou a prostorem pro kamiony. Součástí interiéru budou laboratoře, místnosti pro kontrolu kvality, technické místnosti a dočasné pracovní plochy. Celá výrobní oblast bude větratelná a dobře osvětlená, využije přirozené i umělé osvětlení úspornými LED svítidly. Návrh budovy také zahrnuje kancelářské a společenské prostory vybavené klimatizací a řadou ekologických řešení, jako jsou další světlíky, zónový systém osvětlení či senzory pohybu ovládající LED svítidla.

„Když jsme uvažovali o zřízení prostorů v Polsku, byli jsme si jisti jednou věcí: chtěli jsme spolupracovat se spolehlivým partnerem, který dokonale chápe povahu místního trhu a má takové znalosti a zkušenosti, aby nám dodal nejmodernější výrobní a skladovací budovu. Věřili jsme, že Prologis to dokáže a taky se tak stalo,“ řekla Rory Bowman, CEO společnosti Bowman Ingredients.

„Nová výstavba i pronájmy svědčí o neochvějném zájmu o Prologis Park Wrocław V u nových i stávajících zákazníků. Ukazuje se, že jedna moderní skladová, výrobní i kancelářská budova je schopna úspěšně uspokojit dva zákazníky se značně odlišnými potřebami a očekáváními. Oba prostory byly navrženy tak, aby vyhovovaly přesným požadavkům a profilům činnosti obou společností, a to pod jednou střechou.,“ říká Magdalena Kostjan, manažerka pronájmů společnosti Prologis pro Polsko.

Flexibilní, partnersky založený přístup a udržování otevřené komunikace jsou klíčem k úspěšné spolupráci, díky němuž může Prologis realizovat inovativní projekty pro své zákazníky. V případě Prologis Park Wrocław V lze znovu vidět to, jak zákazníkům umožňujeme být o krok před budoucností.

Zdroj/foto: Prologis, Inc./Titulní foto Prologis Park Wroclaw

Related Posts