16 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Spojily své síly: Fúze architektonických kanceláří Podsedensek a DELTA

Rakouskou architektonickou scénou se prohání svěží vánek. Dvě místní architektonické kanceláře – Architekt Podsedensek ZT GmbH a Delta Ziviltechniker GmbH Vienna, která je součástí nadnárodní skupiny společností DELTA – se spojily v jednu společnost: Delta Podsedensek Architekten ZT GmbH.

Profesionální projektanti a stavitelé již několik let sledují postupující změnu. Izolovaná řešení se pomalu ale jistě stávají minulostí a na jejich místo nastupuje holistický přístup založený na službách. Architektura, projektový management a IT z jednoho zdroje – to je stále častěji předmětem poptávky klientů. A právě tento vývoj je někdy impulsem k navázání partnerské spolupráce v rámci oboru. Podrobné diskuze o společné budoucnosti v podobě společnosti Delta Podsedensek Architekten ZT GmbH začaly probíhat již v roce 2018.

Výstavba a rozšíření EUROVEA je v plném proudu

Hravě zvládneme projekty všech velikostí

V průběhu projektu realizovaného pro univerzitu a výzkumné centrum v Tullnu (Dolní Rakousko) se při plánování poprvé setkali zástupci divize projektového managementu skupiny DELTA a společnosti Architekt Podsedensek. Krátce nato ve Wiener Neustadtu (Dolní Rakousko) vyrostlo centrum pro léčbu rakoviny MedAustron, na jehož výstavbě se obě společnosti podílely. Po úspěšné spolupráci na několika dalších projektech vznikla myšlenka fúze, která byla základem vzniku společnosti Delta Podsedensek Architekten ZT GmbH.

„Když dva silní partneři spojí své síly, jejich síla se znásobí. Naše společné nadšení pro architekturu a výstavbu je na trhu stejně známé jako náš závazek být vždy těmi nejlepšími,“ popisuje Peter Podsedensek, spoluzakladatel společnosti Delta Podsedensek Architekten ZT GmbH.

Obě zakládající společnosti se mohou pochlubit více než 40 lety zkušeností v oboru. „Díky našemu rozsáhlému a hlubokému know-how si hravě poradíme se všemi fázemi cyklu výstavby – od prvotní myšlenky až po předání hotového díla. Navíc vše poskytneme z jednoho zdroje,“ dodává Rudolf Stürzlinger, jednatel nové společnosti.

DELTA – Schichtgründe (Foto: Scheiblecker)

Ve výsledku si nová společnost perfektně poradí s projekty všech velikostí od rozvoje urbanistické výstavby přes obytné a kancelářské budovy, hotely a speciální budovy až po vysoce komplexní farmaceutická a zdravotnická zařízení. Společnými silami a s holistickým přístupem. Společnost Delta Podsedensek Architekten ZT GmbH disponuje vlastním týmem více než 60 expertů. Ve spojení se společnostmi ze skupiny DELTA zabývajícími se IT a projektovým managementem je tak výborně připravena i na extrémně náročné a rozsáhlé projekty.

„Našim klientům nyní předkládáme jedinečné návrhy a řešení, které nemají v dané podobě a kombinaci v celém Rakousku obdoby,“ dodává Podsedensek.

Delta – Dům pro život v Seestadt Wien Aspern

Zaměstnanci jako stěžejní potenciál

Mezi základní kameny realizované fúze patří nejen vzájemné doplňování obou subjektů po technické stránce, ale také totožný názor na význam firemní kultury, jejímž pevným pilířem jsou právě zaměstnanci.

„Charakteristickým rysem naší každodenní spolupráce je vzájemný respekt, důvěra a uznání. Zaměstnanci vždy byli a budou naším stěžejním potenciálem. Spojení společností zaměstnancům přináší nové příležitosti k profesnímu rozvoji a kreativní spolupráci,“ vysvětluje Wolfgang Kradischnig, který jako dlouholetý kolega Petera Podsedenseka sehrál při fúzi klíčovou roli.

Na konci srpna 2020 se nová společnost přestěhovala do nových prostor o rozloze přes 1700 m2 nacházejících se ve třetím vídeňském okrsku. Peter Podsedensek si je dobře vědom toho, že aby společnost mohla svým klientům i nadále nabízet služby té nejvyšší kvality, je třeba nebránit se změnám. Je přesvědčen, že cílem této významné fúze je naplnění požadavků klientů na komplexní služby. „Toto je první krok na naší cestě k úspěšné budoucnosti.“

Erik Štefanovič jednatel DELTA Česká republika, která je aktivní součástí holdingu firem DELTA, fúzi okomentoval slovy: „Celek je vždy víc než jen součet dílčích částí. V tomto případě cítím, že 1 plus 1 jsou 3 i když je to zcela proti matematickým zákonům. A právě to je krédem nově vzniklé společnosti Delta Podsedensek Architekten ZT GmbH, ze kterého budou profitovat nejen naši zaměstnanci, ale i klienti. Touto fúzí naše společnost narostla na 250 zaměstnanců. 250 expertů, kteří sdílením svých více než čtyřicetiletých zkušeností rozšířili své porfolio znalostí a know how velmi významně zejména v oblasti architektury, projekce a výstavby farmaceutických a zdravotnických zařízení.“

O společnosti Delta Podsedensek Architekten ZT GmbH

Společnost Delta Podsedensek Architekten ZT GmbH vznikla v roce 2020 fúzí dvou společností: Delta Ziviltechniker GmbH Vienna a Architekt Podsedensek ZT GmbH. Nově vzniklá společnost působí jako poskytovatel integrovaných služeb a nabízí tzv. „z jednoho zdroje“ zákazníkům architektonické služby, projektový management a služby v oblasti IT. Díky tomu je možné celý cyklus výstavby – od prvotní myšlenky až po předání dokončeného díla – zvládnout ještě lépe.

Společnost DELTA i architektonická kancelář Podsedensek mají každá více než 40 let zkušeností v oboru. Zásluhou společného know-how nově založená společnost perfektně zvládne projekty všech velikostí – od jednoduché přestavby až po kompletní výstavbu vysoce komplexních farmaceutických a zdravotnických zařízení. To vše holistickým způsobem. Mezi úspěšné projekty se řadí například univerzita a výzkumné centrum v Tullnu, biofarmaceutický výrobní závod LSCC Boehringer v Ingelheimu, budova Sky Tower ve Vídni, areál společnosti Erber, klinika Elisabethinen v Linci, kancelářská budova společnosti Ekom v Piešťanech, rezidenční komplex Schichtgründe a multifunkční projekt VIO PLAZA.

Zdroj/foto: PROTEXT

Related Posts