15 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

DACHSER staví novou pobočku v Kasselu

Poskytovatel logistických služeb DACHSER začal výstavbu nové pobočky v Kasselu, v ekonomickém centru severního Hesenska. Nový tranzitní terminál pro průmyslové zboží se sousedními kancelářemi se nachází v komerční zóně Lohfelden a má být dokončen do léta 2021. V střednědobém horizontu vytvoří nová pobočka přibližně 200 pracovních míst.

Rodinná společnost investuje přibližně 25 milionů EUR do výstavby nového logistického areálu 13. července se konal symbolický ceremoniál, kterého se zúčastnili Dr. Alexander Friedrich Wachter, viceprezident okresu Kasselu, Norbert Thiele, náměstek primátora Lohfelden, Michael Schilling provozní ředitel Road Logistics DACHSER a Alexander Tonn, generální ředitel European Logistics Germany, který odpovídá za dopravu a skladování průmyslového zboží společnosti DACHSER v Německu.

DACHSER rozšiřuje svoje pobočky v Evropě

„Díky jednotné logistické síti společnosti DACHSER dojde přepravované zboží z nové pobočky Kassel během 24 až 48 hodin do všech ekonomických center v celé Evropě. Zákazníci společnosti DACHSER v celé Evropě tak budou těžit z rychlých dodacích lhůt a vysoké kvality našich služeb“, říká Andreas Fritsch, generální ředitel logistického centra Ostwestfalen-Lippe DACHSER v Bad Salzuflen.

Fritsch přebírá odpovědnost za nové zařízení Lohfelden v Kasselu, protože patří do skupiny Bad Salzuflen. Vedoucím pobočky bude Mathias Oetter. Značná část zákazníků nové pobočky bude pocházet z řady společností zabývající se průmyslovou výrobou v regionu, vysvětluje Fritsch.

DACHSER v Polsku

Vlastní sběrná síť společnosti DACHSER

Nová pobočka DACHSER ve středním Německu se nachází na výhodně položené křižovatce dálnic A7, A44 a A49. Stavební práce na ploše přibližně 78 000 m2 v komerční zóně Lohfelden začaly letos v dubnu. Tranzitní terminál bude mít přibližně 6 400 m2 podlahové plochy a 78 bran pro nakládku a vykládku nákladních vozidel. Vedle terminálu bude také postavena administrativní budova o rozloze 2 500 m2.

Nová pobočka v Kasselu je zatím posledním článkem vlastní sběrné sítě DACHSERu pro průmyslové zboží v Německu a nahradí dlouholetého regionálního partnera společnost Schmelz Transport und Logistik. DACHSER bude pokračovat ve spolupráci s tímto partnerem, dokud nebudou příští rok dokončeny stavební práce na nové pobočce DACHSERu.

Základní informace o skupině DACHSER

Rodinná společnost DACHSER se sídlem v německém Kemptenu je předním evropským poskytovatelem logistických služeb. DACHSER poskytuje komplexní přepravní logistiku, skladování a individuální zákaznické služby ve třech obchodních oblastech: DACHSER European Logistics, DACHSER Food Logistics a DACHSER Air & Sea Logistics. Nabídku doplňují další služby jako kontraktními logistika, konzultace a poradenství a specifická řešení přizpůsobené na míru jednotlivým odvětvím. Díky komplexní dopravní síti jako v Evropě, tak i v zámoří a informačním technologiím, které jsou plně integrovány do všech systémů, poskytuje DACHSER inteligentní logistická řešení po celém světě. V současnosti zaměstnává zhruba 30 600 lidí v 399 pobočkách po celém světě. Za rok 2018 zrealizoval cca 83,7 milionů zásilek o hmotnosti 41,3 milionů tun. Celkový obrat koncernu DACHSER v roce 2018 činil 5,6 miliard eur.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s.

Related Posts